Partnerzy serwisu:

Cyberbezpieczeństwo – czy kolej ma się czego obawiać?

Jędrzej Puzyński 07.06.2018 2

Cyberbezpieczeństwo – czy kolej ma się czego obawiać?
Sejm RP proceduje obecnie rządowy projekt Ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. Coraz częściej i głośniej temat ten pojawia się więc w przestrzeni publicznej.
W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być rozliczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Wiele słyszy się również o potencjalnych atakach hakerskich albo innych incydentach związanych z wirtualną przestrzenią. Dotychczasowe doświadczenia wskazują, że zagrożenia są nie tylko poważne ale także wysoce prawdopodobne. Ponadto od maja 2018 roku w praktyce obowiązuje rozporządzenie unijne o ochronie danych osobowych (RODO), które również odnosi się do zagadnienia cyberbezpieczeństwa.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji „Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym”, która organizowana jest 24 lipca w Warszawie przez TOR Audytor oraz Zespół Doradców Gospodarczych TOR uzyskać będzie można m.in. odpowiedzi na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Szczegółowy program konferencji oraz warunki uczestnictwa dostępne są na stronie TOR Konferencje.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony