Partnerzy serwisu:

CVC: Prywatyzacja PKP Energetyka była zgodna z prawem

Witold Urbanowicz 17.09.2016 1,5k

CVC:  Prywatyzacja PKP Energetyka była zgodna z prawem
Fot. Aktron / Wikimedia Commons
PKP SA złożyła w sądzie wniosek o stwierdzenie nieważności transakcji sprzedaży PKP Energetyka. – . Proces prywatyzacji był w pełni transparentny, zgodny z obowiązującymi przepisami prawa – komentuje Krzysztof Krawczyk, przedstawiciel CVC Capital Partners.
PKP Energetyka została sprzedana Funduszowi CVC w 2015 r. Prywatyzacja spółki była wielokrotnie krytykowana przez ekspertów i polityków PiS, w tym obecnego ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka.

PKP SA na razie nie ujawnia treści pozwu i nie udziela informacji aż do doręczenia pozwu przez sąd stronie przeciwnej. Nie wpływa to w żaden sposób na działalność spółki. Więcej pisaliśmy o tym wczoraj. – Nie znamy ani treści złożonego dziś pozwu, ani żadnych okoliczności procesu prywatyzacyjnego PKP Energetyka SA, które by go uzasadniały – komentuje w specjalnie wydanym oświadczeniu Krzysztof Krawczyk, przedstawiciel CVC Capital Partners.

Zdaniem przedstawiciela CVC całe postępowanie odbyło się prawidłowo. – Proces prywatyzacji był w pełni transparentny, zgodny z obowiązującymi przepisami prawa i był przedmiotem weryfikacji ze strony Prokuratury oraz NIK, które nie dopatrzyły się jakichkolwiek nieprawidłowości – wskazuje Krawczyk.

Faktycznie, w czerwcu NIK opublikowała raport z kontroli. Instytucja kontrolna nie dopatrzyła się nieprawidłowości pod względem prawnym. Jednak obawy instytucji kontrolnej wzbudził fakt, że nowy właściciel spółki, jest spoza branży, z czym wiążą się ryzyka dla samej spółki, dla rynku usług kolejowych oraz spółek grupy kapitałowej PKP SA.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PKP Energetyka
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony