Partnerzy serwisu:

CTL: Nie będzie zwolnień, ale musimy obniżyć pensje

Roman Czubiński 29.04.2020 92

CTL: Nie będzie zwolnień, ale musimy obniżyć pensje
fot. Grzegorz 70, lic. CC BY-SA 4.0
Uzgodniliśmy ze związkami zawodowymi tymczasową obniżkę wynagrodzeń dla pracowników – informuje CTL Logistics. Według prezesa spółki było to działanie konieczne z powodu pandemii koronawirusa i związanego z nią spadku przewozów. Przedstawiciele CTL podkreślają, że cięcia nie dotknęły osób najmniej zarabiających, z drugiej strony zaś większe procentowo obniżki dotyczą członków zarządu.
Obniżka wynagrodzeń będzie miała różną skalę w różnych grupach pracowników. Wynagrodzenie kadry zarządzającej (z członkami zarządu włącznie) zostanie zmniejszone o 20%, a większości pozostałych pracowników – o 10%. – Jednocześnie ustalono, iż najmniej zarabiający nie będą partycypować w programie i ich płace pozostaną bez zmian – informuje rzecznik CTL Monika Mikon.

Decyzja została podjęta wspólnie przez zarząd Grupy CTL Logistics i związki zawodowe. Porozumienie ma na celu ochronę miejsc pracy w dobie wywołanego pandemią COVID-19. kryzysu gospodarczego. – Wypracowany wspólnie ze stroną społeczną plan nie zakłada zmian w zakresie obowiązującego do tej pory czasu pracy – dodaje Mikon. Obniżka płac będzie obowiązywać na razie przez pół roku (od 1 maja do 31 października br.).

Zdaniem prezesa zarządu CTL Logistics Grzegorza Bogackiego uzgodnienia zabezpieczają najważniejsze interesy zarówno firmy, jak i pracowników. – W mojej ocenie udało się osiągnąć satysfakcjonujący kompromis, pozwalający na teraz uniknąć tego, co teraz najbardziej bolesne i niepożądane, czyli zwolnień grupowych pracowników – uważa Bogacki. – Podczas kryzysu przetrwają ci, którzy potrafią elastycznie dostosować swoje działanie do zmieniającej się sytuacji. Mam nadzieję, że pracownicy zrozumieją, że sytuacja jest teraz trudna, ale dzięki pakietowi działań, który wdrażamy, przetrwamy trudny czas – dodaje. Ochrona miejsc pracy ma na celu zachowanie gotowości do wznowienia przewozów w poprzedniej skali po „odmrożeniu” gospodarki.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport