Partnerzy serwisu:

CTL Logistics z nowymi lokomotywami

inf. pras. 11.01.2019 7,6k

CTL Logistics z nowymi lokomotywami
Fot. CTL Logistics
CTL Logistics pozyskał dwie nowoczesne lokomotywy Dragon 2. – To prawdziwe smoki – zachwalają nowe lokomotywy maszyniści przewoźnika.
Na początku 2019 r. park taborowy CTL Logistics zasiliły dwie nowe lokomotywy typu Dragon 2. Pojazdy trafiły do CTL Logistics na mocy podpisanej w lipcu 2018 roku umowy z Newagiem. Obie lokomotywy zostały odebrane i włączona do eksploatacji 10 stycznia. Pozyskanie pojazdów jest jednym z elementów poprawy jakości świadczonych przez przewoźnika usług.

Lokomotywy Dragon 2 będą wykorzystywane przede wszystkim w północnej części Polski, m.in. na trasach wiodących do Szczecina, Polic, Gdańska i Warszawy. Przewoźnik towarowy zapowiada, że pojazdy będą używane do prowadzenia ciężkich pociągów towarowych.

– One są do tego stworzone. Ich głównymi atutami są m.in. bardzo duża siła pociągowa, efektywny system antypoślizgowy, indywidualny napęd na każdą oś oraz ograniczenie strat energii. Słusznie zostały nazwane „Dragon”– to prawdziwe smoki wśród lokomotyw elektrycznych. – ocenia Andrzej Pawłowski, członek zarządu CTL Logistics. Inwestycje w lokomotywy Dragon to nie jedyne inwestycje w ostatnim czasie w CTL Logistics. W 2019 roku na tory wyjedzie między innymi 6 zakupionych w 2018 r. lokomotyw BR232. Okres systematycznego włączania tych pojazdów do eksploatacji ma rozpocząć się w marcu, a zakończyć w grudniu 2019 r.

Zwiększenie liczby oraz poprawa współczynnika dostępności lokomotyw to jeden z celów CTL Logistics, który przełoży się na jakość oferowanych usług. Dragony zwiększają naszą konkurencyjność. Pozyskane lokomotywy z pewnością wpłyną na poprawę jakości obsługi naszych dotychczasowych Klientów oraz umożliwią nawiązanie współpracy z nowymi – zapowiada Grzegorz Bogacki, prezes spółki. – CTL Logistics od lat utrzymuje się w grupie pięciu największych przewoźników towarowych w kraju. Bez inwestycji w tabor i optymalizacji procesów nie moglibyśmy pochwalić sią tak stabilną i ugruntowaną pozycją. – wskazuje prezes Bogacki.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony