Partnerzy serwisu:

CTL Logistics uruchomił przewozy na Bałkany

inf. prasowa 26.05.2017 438

CTL Logistics uruchomił przewozy na Bałkany
CTL Logistics uruchomił przewozy na BałkanyFot. CTL Logistics
Grupa CTL Logistics uruchomiła przewozy na Bałkany. Pierwszy pociąg spółki pokonał trasę z Dąbrowy Górniczej do Chorwacji, przewożąc szyny o długości 120 metrów. – Przetarliśmy szlak na Bałkany, rozszerzając portfolio naszych usług logistycznych o przewozy kolejowe na południe Europy – podsumowuje Jarek Król, prezes zarządu Grupy CTL Logistics.
CTL Logistics transportował 120-metrowe szyny dla odbiorcy niemieckiego, który remontuje tory kolejowe na odcinku 14 km w Chorwacji. Szyny zostały zamówione w hucie w Dąbrowie Górniczej, należącej do międzynarodowego koncernu, z którym CTL Logistics współpracuje od lat.

Będzie kilka transportów

Pierwszy transport został zrealizowany w połowie kwietnia bieżącego roku, drugi jest zaplanowany pod koniec maja, a trzeci odbędzie się na przełomie czerwca i lipca tego roku.

– Skład, który przewoził szynę długą między Polską a Chorwacją był przez cały czas pod ścisłym nadzorem, dzięki zamontowanym na nim nadajnikom GPS. W każdym momencie wiedzieliśmy, gdzie znajduje się pociąg oraz co się z nim dzieje, toteż cała operacja przebiegła bez najmniejszych problemów – zaznacza Dariusz Podsiadło, dyrektor Segmentu Hutniczego i Stalowego CTL Logistics. – Transport do Chorwacji poprzedziły długie i bardzo żmudne przygotowania, gdyż musieliśmy uzyskać zgody na przejazd przez praktycznie pół Europy. W efekcie sam transport ładunku przebiegł bardzo sprawnie, szyny dotarły na miejsce na czas, zgodnie z przyjętym harmonogramem – dodaje.

Transport door to door

– Wygraliśmy elastycznością i kompleksową obsługą, gdyż jako jedyni zaoferowaliśmy dojazd od producenta szyn do końcowej stacji, mimo że stan tamtejszych torów pozostawiał wiele do życzenia i inni przewoźnicy nie podjęli tego wyzwania – podsumowuje Jarek Król, prezes zarządu Grupy CTL Logistics. – CTL Logistics jest kompleksowym operatorem logistycznym łączącym Polskę i wschód Europy z Południem, czego najlepszym dowodem jest świetnie zorganizowany transport ładunku z Dąbrowy Górniczej do Chorwacji. To otwiera przed nami nowe rynki i znacznie poszerza portfolio naszych usług, gdyż nie pozostawia żadnych wątpliwości, że nasza firma jest w stanie przeprowadzić nawet najbardziej skomplikowane procesy transportowe – mówi Jarek Król.

– Mamy nadzieję, że nasze najnowsze starania dotyczące rozwoju oraz implementacji podobnych inicjatyw w zakresie ekspansji przewozów międzynarodowych pozwolą CTL sprostać wciąż rosnącym wymogom naszych międzynarodowych klientów, budując jednocześnie przewagę konkurencyjną CTL na lokalnym rynku kolejowym – dodaje kończąc Sylwia Dunn, nowy dyrektor Rozwoju Grupy CTL Logistics.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony