Partnerzy serwisu:

CTL Logistics poprawiła wyniki przewozowe w II kwartale

lk, Rynek Kolejowy 17.08.2016 0

CTL Logistics poprawiła wyniki przewozowe w II kwartale
fot. Wikimedia
CTL Logistics w drugim kwartale 2016 r. poprawiła wyniki operacyjne. Spółka zwiększyła wykonaną pracę przewozową i przewiozła więcej towarów. 
W maju praca przewozowa Grupy CTL wyniosła 261 mln tkm, a w czerwcu była już o milion tonokilometrów większa i wynosiła 262 mln tkm. Podobne wzrosty przewoźnik odnotował w przypadku masy przewiezionych towarów – w maju wynik ukształtował się na poziomie 974 tys. ton (wzrost o 8 procent w stosunku do kwietnia br.), natomiast w czerwcu br. nastąpił wzrost o kolejne 13 procent (w stosunku do maja br.) a Grupa CTL przetransportowała łącznie w Polsce 1 107 tys. ton.

– Z danych Urzędu Transportu Kolejowego wynika, że cała branża kolejowa odnotowała spadki, spowodowane między innymi zahamowaniem procesów inwestycyjnych w związku z końcem perspektywy unijnej na lata 2007-2013 oraz brakiem nowych przetargów w ramach obecnej perspektywy finansowej. Skutkuje to stagnacją w segmencie przewozów kruszyw i budownictwa, na czym cierpi cały polski rynek infrastrukturalny. Nie mniej istotne dla sytuacji na rynku są problemy branży energetycznej, dlatego cieszy, że pomimo tych tendencji, od maja wyniki przewozowe Grupy CTL Logistics systematycznie rosną – mówi Jarek Król, prezes zarządu spółki CTL Logistics.

W kwietniu rozpoczęła działalność nowa spóła z grupy CTL Logistics na rynku czeskim – CTL Logistics S.R.O., która oferować ma kompleksową obsługę logistyczną o międzynarodowym zasięgu, o czym pisaliśmy więcej tutaj.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony