Partnerzy serwisu:

CTL Logistics, DB Schenker Rail Polska i Rail Polska przewiozą ponad 5 mln ton węgla dla Grupy Tauron

Jakub Madrjas 27.01.2016 29

CTL Logistics, DB Schenker Rail Polska i Rail Polska przewiozą ponad 5 mln ton węgla dla Grupy Tauron
Fot. KOLEJ77, SM42.pl
Konsorcjum firm w składzie: CTL Logistics Sp. z o.o. (lider), DB Schenker Rail Polska i Rail Polska dostarczy ok. 5,4 mln ton węgla kamiennego do elektrowni i elektrociepłowni Grupy Tauron.
Na początku grudnia konsorcjum firm – CTL Logistics, DB Schenker Rail Polska i Rail Polska – wygrało zadanie na przewóz węgla kamiennego, które jest częścią większego przetargu ogłoszonego przez Grupę Tauron. Łączna ilość tego paliwa transportowanego na podstawie zawartej umowy przez trzech operatorów wyniesie około 5 mln 400 tysięcy ton. Kontrakt został zawarty na okres dwóch lat (2016-2017). Węgiel będzie przewożony ze śląskich kopalń do elektrowni: Jaworzno III, Jaworzno II, Łaziska, Łagisza, Siersza i Stalowa Wola oraz do elektrociepłowni: Tychy, Katowice, Bielsko Biała I i Bielsko Biała II. Mimo podnoszonych przez PKP Cargo zarzutów, KIO nie dopatrzyło się naruszenia uczciwej konkurencji przez konsorcjum CTL Logistics, DB Schenker Rail Polska i Rail Polska.

– To drugi duży przetarg na transport węgla kamiennego do elektrowni i elektrociepłowni, który będziemy realizować w konsorcjum. Dzięki współpracy operatorów o wzajemnie uzupełniającym się potencjale i podobnej filozofii prowadzenia biznesu, tak duży klient jak Grupa Tauron ma wreszcie szansę skorzystać z zasad wolnego rynku i wybrać najlepszą ofertę, która w pełni odpowiada jego oczekiwaniom – podkreśla Jacek Bieczek, prezes CTL Logistics. – Naszym priorytetem jest jakość i terminowość świadczonych usług. Doświadczenie rynkowe operatorów wchodzących w skład konsorcjum, ich potencjał, dobra organizacja pracy i stawianie na jakość usług stanowią dobre podstawy do realizacji kontraktu na najwyższym poziomie – dodaje.

– Będąc wiarygodnym partnerem, dostarczamy rozwiązania logistyczne dopasowane do potrzeb naszych klientów. Dzięki wspólnemu wysiłkowi wszystkich konsorcjantów, dla których równie ważne są profesjonalizm, doświadczenie i wysoka jakość, udało się po raz kolejny przedstawić konkurencyjną ofertę na trudnym rynku, jakim są przewozy węgla – mówi Paweł Pucek, członek zarządu DB Schenker Rail Polska. – Wygrana w przetargu pokazuje, że mimo występujących barier na rynku kolejowych transportów towarowych, jest miejsce dla mniejszych graczy, a przedstawiana przez nich oferta jest konkurencyjna. Jestem pewien, że stawiane przed nami zadanie wykonamy w pełni dochowując przy tym najwyższej staranności.

– Cieszy fakt, iż nasze wysiłki w kierunku dostarczenia najwyższej jakości, a jednak ciągle atrakcyjnej cenowo usługi przewozowej zostały zwieńczone kolejnym, tak dużym sukcesem. Jest to dla nas dowód zaufania zarówno ze strony naszych Partnerów w konsorcjum, jak i – co najważniejsze dla wszystkich konsorcjantów – tak poważnego Klienta jak Grupa Tauron – stwierdza z satysfakcją Edward A. Burkhardt, prezes zarządu Rail Polska Sp. z o.o. Nie jest to przypadkowa wygrana, tak jak nie jest przypadkiem dobór niezawodnych uczestników konsorcjum. Zawarliśmy efektywne porozumienie, mamy sukces, jednak zawsze pozostaje mobilizująca atmosfera rywalizacji trzech niezależnych od siebie przewoźników – dodaje.

Grupa Tauron jest największym dystrybutorem energii elektrycznej i drugim jej producentem w kraju. Ponadto to także największy dostawca ciepła na Górnym Śląski. W 2014 roku spółki Grupy Tauron sprzedały ok. 38,6 TWh energii elektrycznej do ponad 5,3 mln odbiorców końcowych. Holding kontroluje 20 procent polskich zasobów energetycznego węgla kamiennego oraz osiąga 5-procentowy wskaźnik krajowego wydobycia węgla kamiennego.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony