Partnerzy serwisu:

CRRC zaprezentowało pociąg dużych prędkości do przewozów cargo

Michał Szymajda 28.12.2020 3,5k

arrow
arrow
CRRC zaprezentowało pociąg dużych prędkości do przewozów cargo
Fot. CRRC
CRRC zaprezentowało pociąg dużych prędkości do przewozów cargo
CRRC zaprezentowało pociąg dużych prędkości do przewozów cargo
Chiński producent taboru kolejowego CRRC Tangshan zaprezentował pierwszy z pociągów dużych prędkości, który dedykowany jest wyłącznie przewozom towarów.
Prototyp pokazano chińskim dziennikarzom 23 grudnia. Skład zespolony przygotowano do osiągania prędkości do 350 km/h. W celu umożliwienia szybkiego załadunku i rozładunku towarów każdy z wagonów wyposażono w szerokie dwuczęściowe drzwi o szerokości 2,9 metra. Znajdują się one po obu stronach każdego z ośmiu wagonów. Próg załadowczy znajduje się dokładnie na wysokości peronów dedykowanych liniom KDP w Kraju Środka. CRRC chwali się, że 85% długości pociągu jest przestrzenią ładunkową, pociąg ma być przygotowany do operowania w temperaturach o -25 do 40 stopni C.

O przygotowaniu bazy logistycznej do operowania pociągiem wiemy na razie niewiele. Chińskie źródła nie informują też o testach pociągu z ładunkami ani nawet o tym, czy miały już miejsce jazdy próbne. Wiadomo, że pojazd bazuje na napędzie, wózkach i wagonach, które w tej chwili są eksploatowane w ruchu pasażerskim. Budowa składu zespolonego została w znacznej mierze dofinansowana przez chińskie ministerstwo nauki i technologii, w ramach projektu cargo zakładającego stworzenie sieci szybkich przesyłek kolejowych na odległość od 600 do 1500 kilometrów, funkcjonującego w każdych warunkach pogodowych. To część dużego programu rozwoju chińskich kolei o którym piszemy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony