Partnerzy serwisu:

CRRC prze do Europy. Westbahn może kupić 17 nowych pociągów

Artur Bogdanowicz 26.03.2019 31

CRRC prze do Europy. Westbahn może kupić 17 nowych pociągów
fot. CRRC
China Railway Rolling Stock Corporation (CRRC) dostarczy nowe składy dla największego prywatnego kolejowego konkurenta ÖBB – Westbahn. Choć przewoźnik trasę Wiedeń – Salzburg obsługuje zaledwie dwuletnimi jednostkami, to według austriackiego dziennika Der Standard, jego rada nadzorcza dała zielone światło dla zakupu 15 do 17 nowych składów zespolonych z Chin. Kupione w 2017 roku najnowsze piętrowe składy Stadlera mają zaś zostać sprzedane, najprawdopodobniej państwowym Kolejom Austriackim (ÖBB).
Notowany na giełdach w Pekinie i Szanghaju koncern CRRC z siedzibą w Pekinie (z rocznym obrotem w wysokości ok. 30 mld euro) i spółką córką CRRC Zelc w Zhuzhou w prowincji Hunan (której obroty roczne przekraczają 4 mld euro) mógłby dzięki temu uzyskać intratne zlecenie z Austrii oraz w przyszłości stać się współwłaścicielem przewoźnika.

W mediach nad Dunajem pojawiają się bowiem spekulacje, że SNCF chce sprzedać posiadane 17,4% udziałów, które odkupić mieliby właśnie Chińczycy. I choć posiadający za pośrednictwem szwajcarskiego holdingu Augusta 32,7% udziałów Erhard Grossnigg stanowczo tym plotkom zaprzecza, to analitycy tutejszego rynku nie wykluczają stopniowego wchodzenia nowych udziałowców i to właśnie CRRC.

Westbahn obsługuje dwie linie z Wiednia do Salzburga, podbierając klientów państwowemu przewoźnikowi, który również uruchamia dwa pociągi na tej linii w każdej godzinie. Railjety ÖBB łączą oba miasta także z Budapesztem, Zurychem, Monachium i Innsbruckiem. Westbahn współpracuje z niemieckim Meridianem, oferującym przejazdy z Salzburga do Monachium i wspólne oferty specjalne. Od kwietnia trzy pary pociągów wydłużone będą dodatkowo do i z Monachium

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Koleje Niemieckie (Deutsche Bahn) zawarły z CRRC Zhuzhou Locomotive umowę ramową na dostarczenie 20 lokomotyw manewrowych. Na nowe pociągi z CRRC czeka też Leo Express


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony