Partnerzy serwisu:

Coraz więcej pociągów ewakuacyjnych ze Lwowa do Chełma i granic UE

Michał Szymajda 28.02.2022 5,9k

Coraz więcej pociągów ewakuacyjnych ze Lwowa do Chełma i granic UE
zdjęcie ilustracyjne Fot. M. Szymajda
Koleje Ukraińskie uruchamiają kolejne pociągi na pomijanych dotąd trasach w kierunku Polski. Sytuacja wymaga nowego otwarcia.
28 lutego Koleje Ukraińskie poinformowały, że uruchomią dodatkowe pociągi, które będą poruszały się na trasie Lwów – Kowel – Jagodin – Chełm (nowe pociągi do Chełma kursują już od 27 lutego). Wyruszą o godzinie 9, 14 i 21. Wszystkie będą obsługiwane przez spalinowe pojazdy. 28 lutego i 1-2 marca o godzinie 08:00 wyjadą też ze Lwowa pociągi do Hrubieszowa i Zamościa, po linii szerokotorowej. Zarówno z Chełma, jak i z Hrubieszowa można dojechać pociągami regionalnymi i PKP Intercity do innych części Polski, będzie więc to zapewne mocno odciążające dla węzła przemyskiego, pomoże też przyczynić się do choć częściowego rozładowania tłoku na lwowskiej stacji.

Dodatkowy pociąg wyruszy też do trójstyku granic Ukrainy, Węgier i Słowacji, do stacji Czop. Odjazd ze Lwowa zaplanowano na 11:00. Z Czopu 9 razy dziennie można dostać się na Węgry. W planach jest uruchomienie kolejnych pociągów do Czopu, stacji Vadul-Siret przy granicy z Rumunią, oraz do Polski.

Na facebookowym profilu Ukrzaliznyci 28 lutego o poranku poinformowano też o planowanych do odprawienia pociągach dalekobieżnych ze stolicy kraju. Wśród nich ciągle jest wieczorny pociąg do Warszawy.

Koleje Ukraińskie przypominają swoim obywatelom, że Ukraińcy na terenie Polski (pociągami TLK i IC), Niemiec, Czech i Słowacji mogą podróżować bezpłatnie na podstawie paszportu.

Po południu 27 lutego UZ opublikowała mapę działających dworców kolejowych i połączeń. Mówi ona dużo o tym, gdzie wciąż można dojechać pociągiem.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony