Partnerzy serwisu:

Coraz więcej chętnych w pociągach do Sandomierza. W długi weekend potroją liczbę miejsc

Jakub Madrjas 12.08.2016 365

Wciąż rośnie popularność połączenia kolejowego Kielce – Sandomierz. Chętnych na przejazd jest tak dużo, że od 16 lipca Przewozy Regionalne podwoiły liczbę miejsc siedzących do 312, a w długi weekend sierpniowy (13-15.08), przewoźnik oferować będzie 468 miejsc.
Oddział Świętokrzyski z siedzibą w Skarżysku-Kamiennej od 25 czerwca br. uruchomił turystyczne pociągi relacji Kielce – Sandomierz i Sandomierz – Kielce, kursujące w soboty i niedziele
oraz 15 sierpnia. Połączenie obsługuje nowoczesny zespół trakcyjny EN63 Impuls. Dodatkowo przejazd uatrakcyjnia przewodnik świętokrzyskiego PTTK, który opowiada o miejscowościach na trasie przejazdu i Sandomierzu. Na podstawie biletu pasażerowie mogą także dojechać autobusem do centrum miasta oraz za 1 złotówkę zwiedzić Bramę Opatowską.

Pociąg z Kielc odjeżdża o 7:10, a do Sandomierza przyjeżdża na 9:40. Powrotny pociąg z Sandomierza rusza o 16:55, by do Kielc dotrzeć na godz. 19:00. Bilet normalny w ramach oferty specjalnej „Bilet Świętokrzyski” rozszerzonej o odcinek Ostrowiec Św. – Sandomierz kosztuje 15 zł. Obowiązują zniżki ustawowe, więc uczniowie i studenci za podróż płacą jeszcze mniej.

O sukcesie połączeń pisaliśmy już w tym miejscu. Województwo przygotowało nawet specjalny wideoklip promocyjny, w którym połączenia chwali marszałek. Można go zobaczyć tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony