Partnerzy serwisu:

Coraz trudniej dostać się do Niemiec pociągiem

Jakub Madrjas 13.11.2020 4,2k

Coraz trudniej dostać się do Niemiec pociągiem
fot. Pixabay
Województwa zachodniopomorskie i lubuskie znacznie ograniczyły liczbę połączeń regionalnych. W ofercie pozostało m.in. bardzo niewiele pociągów transgranicznych do Niemiec.
Jak tłumaczy "Rynkowi Kolejowemu" Łukasz Jucha z zachodniopomorskiego urzędu marszałkowskiego, przewozy na liniach transgranicznych ze Szczecina w kierunku Angermünde i Pasewalku zostały ograniczone ze względu na wprowadzone zmiany w przekraczaniu granicy polsko-niemieckiej, skutkujące m.in. koniecznością wykonania testów na zakażenie koronawirusem lub odbycia kwarantanny. - Obostrzenia te spowodowały drastyczny spadek liczby podróżnych w pociągach na tych właśnie trasach – tłumaczy przedstawiciel urzędu.

Pociągi transgraniczne na polskim odcinku dofinansowywane są z budżetu województwa zachodniopomorskiego. – Zawieszono kursowanie pociągów kursujących głównie w krótkich relacjach, tj. do Angermünde i Neubrandenburga. Wyjątkiem są pociągi, których kursowanie jest konieczne ze względu na zamknięcie obiegów taboru. Z myślą o osobach podróżujących tranzytem przez terytorium Niemiec w kierunku takich krajów jak Dania, Holandia czy Francja – co nie wiąże się ze wspomnianymi ograniczeniami – utrzymano kursowanie 3 par pociągów kursujących w bezpośrednich relacjach ze Szczecina do i z Berlina oraz 3 par do i z Lubeki – tłumaczy Jucha.

Pociągi do Niemiec zawieszono również w woj. lubuskim. Jak informuje rzecznik Polregio Dominik Lebda, na linii Kostrzyn – Krzyż zawieszone zostały poniższe pociągi: 
  • 88339 Gorzów Wlkp. 05:30 – Kostrzyn 06:08 – Berlin Ostkreuz, odwołany 12 – 29.11.2020 r na odcinku Gorzów Wlkp. – Kostrzyn
  • 88239 Gorzów Wlkp. 08:21 – Kostrzyn 08:59 – Berlin Ostkreuz, odwołany 12 – 29.11.2020 r na odcinku Gorzów Wlkp. – Kostrzyn
  • 88204 Berlin Ostkreuz – Kostrzyn 19:57 – Gorzów Wlkp. 20:35, odwołany 12 – 29.11.2020 r.
– Zachowana została możliwość dojazdu z Gorzowa Wielkopolskiego do Berlina z przesiadką w Kostrzynie – podkreśla Lebda.

Lista odwołanych połączeń w obu województwach jest dużo dłuższa – spowodowane jest to małą liczbą pasażerów po zamknięciu coraz większej liczby obiektów publicznych. Z listą odwołanych połączeń w woj. lubuskim można zapoznać się tutaj, a w Zachodniopomorskiem - tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony