Partnerzy serwisu:

Coraz mniejsze szanse na pociąg Gdynia-Kalingrad na mundial

Jakub Madrjas 05.06.2018 2,7k

Coraz mniejsze szanse na pociąg Gdynia-Kalingrad na mundial
Fot. Dmitry Rozhkov CCA-SA 4.0
Oddala się perspektywa uruchomienia połączeń Gdynia-Kalingrad na piłkarskie Mistrzostwa Świata. Przewozy Regionalne wciąż deklarują gotowość do współpracy z RŻD, ale czasu zostało bardzo niewiele.
Stadion Kaliningrad został ukończony w marcu tego roku. Pierwszy mecz Mistrzostw Świata na tej arenie odbędzie się już 16 czerwca (sobota) - Chorwacja zagra z Nigerią. Potem odbędą się jeszcze trzy mecze, w tym hitowe starcie Anglia - Belgia. Do Mistrzostw Świata bardzo intensywnie przygotowuje się Gdańsk, który chce stać się bazą wypadową dla kibiców udających się do Kaliningradu. Udział w przedsięwzięciu chcą też wziąć Przewozy Regionalne, które już 5 stycznia uruchomiły testowe połączenie przesiadkowe Gdynia – Kaliningrad we współpracy z RŻD. O możliwości uruchomienia połączeń mówił "RK" w lutym prezes PR Krzysztof Zgorzelski.

Mundial jednak nieuchronnie się zbliża, a połączeń wciąż nie ma w rozkładzie jazdy. Czy jest jeszcze szansa na ich uruchomienie? - Nadal oczekujemy na oficjalne stanowisko Kolei Rosyjskich (Kaliningradzkiego Oddziału RŻD) w ważnych kwestiach technicznych i handlowych. W związku z tym trudno ocenić szanse uruchomienia połączenia Gdynia - Braniewo - Kaliningrad na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018. Wciąż podtrzymujemy gotowość do ich realizacji - mówi "Rynkowi Kolejowemu" rzecznik PR Dominik Lebda.

Jak pisze "Gazeta Wyborcza", dyrektor kaliningradzkiego oddziału Rosyjskich Kolei Wiktor Gołomołzin miał powiedzieć że powstał pomysł, by powołać wspólnego, polsko-rosyjskiego przewoźnika, który będzie operował na tej trasie. PR nic o tym nie wiedzą. - Również w tej kwestii nie wpłynęła do nas propozycja utworzenia polsko-rosyjskiej spółki celowej. Takiej organizacji połączeń nie zakładały też dotychczasowe ustalenia z Kolejami Rosyjskimi RŻD. Rozmowy dotyczyły obsługi połączeń kolejowych przez dwóch przewoźników z przesiadką w Braniewie, tj. przez Przewozy Regionalne na trasie Gdynia - Braniewo i RŻD na trasie Braniewo - Kaliningrad - mówi Lebda.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony