Partnerzy serwisu:

Coradia Lint w Szczecinie od 2 maja

Michał Szymajda 22.04.2016 332

Coradia Lint w Szczecinie od 2 maja
Coradia Lint w Szczecinie o 2 majafot. Alstom
Trwają przygotowania do włączenia do planowego ruchu z pasażerami spalinowych zespołów trakcyjnych Alstom Coradia Lint (seria 623) należących do Deutsche Bahn. Pasażerowie będą mogli pojechać nimi ze Szczecina do Neubrandenburga, Schwerina i Lubeki.
– Prawdopodobnie nowy typ taboru, czyli spalinowe jednostki trakcyjne Lint nowej generacji, rozpoczną kursowanie z pasażerami w maju. Wtedy też odejdziemy od autobusów zastępczych. O konkretnym terminie oczywiście poinformujemy pasażerów – powiedział Rynkowi Kolejowemu kilka dni temu Burkhard Ahlert, rzecznik prasowy DB dla regionu Brandenburgia/ Berlin i Pomorze Przednie.

Teraz znamy już konkretną datę startu nowych spalinowych zespołów trakcyjnych, które niedawno uzyskały świadectwo dopuszczenia typu do eksploatacji w Polsce.

– Od 2 maja 2016 na trasie Szczecin Gł. – Löcknitz kursować będą nowoczesne składy VT623 Lint Coradia. Od 20 lutego 2016 trasa Szczecin Gł. – Löcknitz była obsługiwana przez autobusy komunikacji zastępczej, na stacji Löcknitz podróżni przesiadali się do pociągów, którymi kontynuowali podróż w kierunku Lübeck – poinformowały Przewozy Regionalne, które są partnerem DB przy organizacji transgranicznego połączenia.

Więcej na temat pociągów Coradia Lint przeczytasz TUTAJ


Fot. Przewozy Regionalne
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony