Partnerzy serwisu:

Co z zarządem Przewozów Regionalnych po odejściu Mamińskiego?

Jakub Madrjas 06.03.2017 536

Co z zarządem Przewozów Regionalnych po odejściu Mamińskiego?
Krzysztof Zgorzelski i Artur Kowalczyk podczas podpisania umowy z firmą Simple Fot. Przewozy Regionalne
Żeby objąć fotel prezesa PKP SA, Krzysztof Mamiński zrezygnował z pracy w Przewozach Regionalnych. Zarząd tej spółki pozostaje na razie dwuosobowy.
Cały zarząd grupy PKP został w piątek 3 grudnia zdymisjonowany przez ministra Adamczyka. – Osoby z zarzutami prokuratorskimi – bez względu na wyrok sądu – nie mogą kierować PKP SA – tłumaczył dziś rano w Radiu Kraków minister Adamczyk. Nowym prezesem został Krzysztof Mamiński dotychczas kierujący Przewozami Regionalnymi. W latach 1998-2002 zasiadał już w zarządzie Polskich Kolei Państwowych, odpowiadając za restrukturyzację i sprawy pracownicze. 

Jedna osoba w zarządzie PKP, dwie w PR

W tej chwili zarząd PKP SA jest jednoosobowy. Czy i kiedy do prezesa Mamińskiego dołączą kolejne osoby? – Informacje o składzie nowego zarządu PKP SA zostaną przekazane opinii publicznej niezwłocznie, gdy ten się ukonstytuuje – informuje rzecznik Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa Szymon Huptyś. To minister właściwy ds. transportu występując w imieniu Skarbu Państwa, podejmuje takie decyzje.

W celu objęcia prezesury w PKP Mamiński musiał zrezygnować z kierowania spółką Przewozy Regionalne. W związku z tym zarząd tej spółki jest obecnie dwuosobowy, a tworzą go Krzysztof Zgorzelski i Artur Kowalczyk. – Krzysztofa Mamińskiego zastępuje Krzysztof Zgorzelski – informuje biuro prasowe Przewozów Regionalnych. Jak zapewniają przedstawiciele PR, według umowy spółki dwuosobowy zarząd jest wystarczający do podejmowania wszystkich decyzji. Posiadająca większościowe udziały w Przewozach Regionalnych Agencja Rozwoju Przemysłu jeszcze nie odpowiedziała na pytanie, czy zarząd PR zostanie uzupełniony.

Kim są członkowie zarządu PR?

Krzysztof Zgorzelski (Członek Zarządu – Dyrektor Finansowy) jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na kierunku finanse i bankowość oraz Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie ukończył podyplomowe studia MBA. Swoją karierę zawodową rozpoczynał od pracy inspektora w Polskim Banku Inwestycyjnym. Pełnił również funkcję Zastępcy Dyrektora ds. Inwestycji i Rozwoju w Centrum Obsługi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Posiada duże doświadczenie na kierowniczych stanowiskach w branży transportowej. Był między innymi Dyrektorem Biura Finansowego PKP Cargo oraz Członkiem Zarządu i Dyrektorem ds. Ekonomiczno-Finansowych Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury. W latach 2012-2013 zajmował stanowisko Dyrektora Finansowego spółki Eurolot. Swoją funkcję pełni od 18 kwietnia 2016 r.

Artur Kowalczyk (Członek Zarządu – Dyrektor ds. Techniczno-Eksploatacyjnych) jest absolwentem Akademii Podlaskiej (obecnie Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach), na której uzyskał tytuł magistra zarządzania i marketingu. Ukończył także studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim (kierunek: prawo spółek). Swoją karierę w branży kolejowej rozpoczął w 1988 roku. Od początku związany jest z firmą WARS S.A. Od 2006 roku pełnił funkcję Członka Zarządu ds. Operacyjnych – Dyrektora Operacyjnego, w ramach której odpowiadał m.in. za współpracę z służbami technicznymi i eksploatacyjnymi przedsiębiorstw kolejowych w zakresie standardów i organizacji usług świadczonych przez tę spółkę. Jako Członek Zarządu był współautorem procesu rebrandingu spółki, wdrożenia zmian w obszarze standardów obsługi klienta oraz wykorzystania funduszy europejskich. W trakcie swojej pracy odpowiadał także za kwestie logistyczne i zakupowe oraz współpracę z franczyzobiorcami. Od 1 czerwca 2016 roku pełni funkcję Członka Zarządu – Dyrektora ds. Techniczno-Eksploatacyjnych w Przewozach Regionalnych.

Radę Nadzorczą spółki Przewozy Regionalne tworzą Jarosław Kossowski (Przewodniczący) oraz Edward Ośko, Jarosław Sromała, Grzegorz Szymański i Małgorzata Zielińska.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony