Partnerzy serwisu:

Co z szynobusami dla Polregio? Oferta SKPL znów ponad budżet

Jakub Madrjas 03.01.2023 3k

Co z szynobusami dla Polregio? Oferta SKPL znów ponad budżet
Fot. SKPL
Dalej nierozstrzygnięta jest kwestia przetargu na dzierżawę pojazdów spalinowych, które mają obsługiwać głównie pomorskie trasy Polregio. W drugim podejściu oferty znów przekraczają budżet.
Jeszcze w październiku spółka Polregio ogłosiła spory przetarg na dzierżawę taboru – łącznie na dziewięć składów. Niestety, jak się okazało, na złożenie ofert zdecydował się tylko jeden podmiot – spółka SKPL Cargo występująca wspólnie z mało znaną poznańską spółką Train Go. Konsorcjum złożyło oferty tylko na pięć spośród siedmiu zadań dotyczących rocznego wynajmu. Co gorsza, propozycje znacznie przekraczały kosztorys. 

Postępowanie unieważniono i ogłoszono ponownie. W drugim postępowaniu jest już tylko sześć zadań; cztery na wynajem długoterminowy (dwa pociągi dla regionu Pomorza i po jednym dla Podlasia i woj. lubuskiego) oraz dwa na krótkoterminowy (również przeznaczone na Pomorze). Teraz otwarto oferty; propozycje za wynajem roczny opiewają na 1,23 mln zł za jeden pojazd, podczas gdy kosztorys to zaledwie 1 mln zł brutto. Lepiej jest na wynajem krótkoterminowy – SKPL i TrainGo oferują 233,2 tys. zł, a Polregio ma na to zabezpieczone 378,5 tys. złotych. Problem w tym, że oferta została złożona tylko na jedno z dwóch takich zadań. Prawdopodobnie z sześciu potrzebnych pojazdów uda się wydzierżawić jeden – chyba że Polregio zwiększy budżet.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony