Partnerzy serwisu:

Co z pociągami do Hrubieszowa? Jest lepiej, ale nie idealnie

Jakub Madrjas 27.03.2018 4,7k

Co z pociągami do Hrubieszowa? Jest lepiej, ale nie idealnie
Fot. Wojciech Cupiał
Obecnie w Rzeszowie stacjonują dwie lokomotywy PKP Intercity, których jedynym zadaniem jest prowadzenie pociągu TLK Hetman do Hrubieszowa. Od korekty rozkładu jazdy jakość obsługi trakcyjnej połączenia się poprawiła, ale pasażerowie i tak musieli się przesiąść do autobusu.
Jak już informowaliśmy, korekta rozkładu jazdy przyniosła zmianę w obsłudze połączeń spalinowych PKP Intercity z Rzeszowa. Na linii do Lublina wprowadzono komunikację zastępczą, a obsługę połączeń do Hrubieszowa przejęły czeskie lokomotywy 754, które powinny radzić sobie lepiej niż Gamy.

Po ponad dwóch tygodniach, które upłynęły od wprowadzenia korekty rozkładu, można stwierdzić, że jakość obsługi poprawiła się. Nie obyło się jednak bez wpadki. Mimo tego, że do obsługi pociągu „Hetman” dedykowane są aż dwie lokomotyw – w tym jedna w rezerwie – w ubiegłym tygodniu (22/23 marca) z przyczyn technicznych w zamian za pociąg TLK 32104/5 Hetman relacji Rzeszów Główny – Hrubieszów Miasto na odcinku Tarnobrzeg – Hrubieszów Miasto uruchomiono zastępczą komunikację autobusową. Do tego pociąg TLK 23104/5 Hetman relacji Hrubieszów Miasto – Rzeszów Główny 23 marca został odwołany w całej relacji (z zastępczą komunikacją autobusową).

Jak tłumaczy „Rynkowi Kolejowemu” Marta Ziemska z PKP Intercity, wystąpiła usterka w lokomotywie 754 i dlatego została zamówiona zastępcza komunikacja autobusowa. – W takich przypadkach staramy się tak zorganizować transport, aby pasażerowie dotarli do stacji docelowych z jak najmniejszym opóźnieniem – wyjaśnia.

Jak wyjaśnia przedstawicielka przewoźnika, w tym przypadku była możliwość zorganizowania zastępczej komunikacji autobusowej, co pod względem czasu było korzystniejsze dla pasażerów od wprowadzenia rezerwowej lokomotywy do ruchu. – Do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie. Jesteśmy przygotowani zarówno na podmianę lokomotyw (rezerwa), jak i na zapewnienie przejazdu na pokładzie autobusu – mówi Ziemska.

Strona „pociągiem do Hrubieszowa” podaje pasażerom kilka pożytecznych informacji na temat połączeń. Jak tłumaczy, pociągi w kierunku Hrubieszowa nie obejmują utrudnienia na krakowskiej średnicy, a objazd przez Nową Hutę nie będzie też dotyczył pociągu TLK „Galicja”. Pociąg TLK „Galicja” pojedzie pierwszy raz po południu (odj. z Hrubieszowa o 13:25) w drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy i potem będzie kursować w niedzielne popołudnia. Do tego czasu w niedziele jeździ dalej bez zmian pociąg IC „Hetman” (odj. o 5:52 z Hrubieszowa).

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony