Partnerzy serwisu:

Co z inwestycjami w bazie taborowej Kolei Śląskich?

Jakub Madrjas 15.04.2021 2,9k

Co z inwestycjami w bazie taborowej Kolei Śląskich?
Fot. Google Maps
Koleje Śląskie rozpoczęły zapowiadane przez "Rynek Kolejowy" prace inwestycyjne w katowickiej bazie utrzymaniowej.
Jak informowaliśmy, w ostatnim dniu 2020 roku Koleje Śląskie ogłosiły dwa przetargi na realizację inwestycji na terenie swojej bazy w Katowicach przy ul. Raciborskiej. Przewoźnik planuje utworzyć „nową strefę obsługi elektrycznych zespołów trakcyjnych” (mycie pojazdów na zewnętrz i wewnątrz, asenizacja, wodowanie itd.). Pierwszym etapem będzie wybudowanie trzykondygnacyjnego budynku w zabudowie modułowej wraz z zagospodarowaniem terenu, na który został ogłoszony przetarg w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Realizacje Techniczne z Książenic, z ceną 1 664 019,63 złotych. – Pomimo trwającej epidemii, spółka realizuje działania inwestycyjne zgodnie z przyjętym harmonogramem. Aktualnie, ze względu na pandemię COVID 19, trwają ostateczne ustalenia związane z wykonaniem zaplecza kontenerowego – informuje "RK" rzecznik Kolei Śląskich Tomasz Musioł.

Drugą, mniejszą inwestycją jest remont i adaptacja (ze zmianą sposobu użytkowania) tzw. posterunku zwrotniczego 14 na terenie bazy przy ul. Raciborskiej. Te roboty już trwają, a posterunek ma zostać przerobiony na potrzeby ochrony i monitoringu wraz z pomieszczeniem socjalnym. – Prace postępują zgodnie z harmonogramem, a ich odbiór planowany jest na koniec kwietnia 2021 – informuje Tomasz Musioł. Prace wykonuje firma Garbacki za 172 tys. zł. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony