Partnerzy serwisu:

Mamy pierwsze zdjęcia Elfa 2 dla PolRegio [aktualizacja]

Jakub Madrjas 15.12.2017 114

arrow
arrow
Mamy pierwsze zdjęcia Elfa 2 dla PolRegio [aktualizacja]
Fot. Jakub Sus
Mamy pierwsze zdjęcia Elfa 2 dla PolRegio [aktualizacja]
Mamy pierwsze zdjęcia Elfa 2 dla PolRegio [aktualizacja]
Przewozy Regionalne czekają na pojazdy Elf 2 od Pesy. Pierwszy z nich wykonuje już jazdy w okolicach Bydgoszczy. Sfotografował go nasz Czytelnik.
W ubiegłym tygodniu trzy nowe elektryczne zespoły trakcyjne typu Elf 2 zostały oficjalnie przekazane województwu podkarpackiemu przez producenta. Trwają też dostawy Elfów 2 na Górny Śląsk, gdzie po składach trójczłonowych pojawiły się już pierwsze pojazdy dwuczłonowe. Następnym przewoźnikiem, który ma otrzymać pojazdy z nowej platformy są Przewozy Regionalne.

Elfy dla PR – rozpoczynają się szkolenia

Co z dostawami? – Rozpoczynają się jazdy szkoleniowe dla maszynistów – mówi „Rynkowi Kolejowemu” szef komunikacji w Pesie Maciej Grześkowiak. Jak dodaje, pierwszy pojazd może zostać przekazany przewoźnikowi w przyszłym tygodniu. Oznacza to opóźnienie względem zapisów przetargu, bo cztery pojazdy miały dotrzeć do przewoźnika do 10 grudnia. Nowe ezety mają kursować w województwie kujawsko-pomorskim.

Wielkopolska zapłaci zaliczkę później

W sierpniu Pesa podpisała kolejną umowę na dostawę nowych Elfów – dla Wielkopolski. 10 elektrycznych zespołów trakcyjnych ma się tam pojawić na początku 2019 roku. Jak się okazuje, Pesa nie otrzyma w tym roku zaliczki na poczet realizacji kontraktu w wysokości 40 mln zł. Ponieważ bydgoskiej firmie nie udało się zapewnić gwarancji bankowych, które zabezpieczałyby kontrakt, zarząd województwa zaproponował przesunięcie płatności na 2018 r. i odpowiednie zapisy znalazły się w projektach uchwał budżetowych, które zaakceptował sejmik.

Rzecznik Pesy Michał Żurowski informuje, że ta sytuacja raczej nie wpłynie na terminy dostaw, które są jeszcze dość odległe. – Umowa obliguje nas do rozpoczęcia dostaw pod koniec przyszłego roku. Planujemy zatem dostarczenie pierwszych Elfów 2 w IV kwartale 2018, a zakończenie realizacji kontraktu w I kwartale 2019 – przypomina.

Więcej o nowej platformie Elf 2 można przeczytać w rozmowie z prezesem Pesy Robertem Świechowiczem.

Aktualizacja: Pierwsze zdjęcie Elfa 2 dla PolRegio

Od Pana Krzysztofa, naszego Czytelnika otrzymaliśmy pierwsze zdjęcie Elfa 2 dla PolRegio. Pojazd został uchwycony na stacji Bydgoszcz Główna. Kolejne zdjęcie nadesłał Pan Jakub. Dziękujemy!


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony