Partnerzy serwisu:

Co przygotowało na długi weekend PKP Intercity?

inf. pras 15.06.2022 1,5k

Co przygotowało na długi weekend PKP Intercity?
fot. PKP IC
W najbliższy czwartek 16 czerwca przypada święto Bożego Ciała, a wraz z nim długi weekend. PKP Intercity zapowiada, że uruchomi między innymi dodatkowe połączenia nad polskie morze, a także wzmocni ponad 100 pociągów dodatkowym taborem.
Jak czytamy w komunikacie, dużym zainteresowaniem w trakcie długich weekendów cieszą się pociągi kursujące nad polskie morze. Aby umożliwić jak największej liczbie pasażerów możliwość przejazdu w tym kierunku, w środę 15 czerwca zostaje wydłużona do Kołobrzegu relacja pociągu EIP 3840, który standardowo kursuje do Gdyni pod numerem 3504. Tego samego dnia wydłużeniu ulegnie trasa pociągu TLK Lubomirski (rel. Kraków Główny – Gdynia Główna), którym pasażerowie również dojadą do Kołobrzegu. Fani górskiego wypoczynku będą zadowoleni z wydłużenia trasy TLK Bieszczady (rel. Kraków – Zagórz) oraz uruchomienia pociągu TLK Połoniny. Jednym i drugim składem dostaną się bezpośrednio do Łupkowa.

Jednocześnie pociąg EIC Klimczok w relacji Katowice – Gdynia Główna zamiast w sobotę 18 czerwca, pojedzie w czwartek 16 czerwca. To z pewnością ułatwi podróżującym wyjazd nad morze w długi weekend koleją – wyraża nadzieję przewoźnik.

Wnioskując z popularności biletów na poszczególne trasy, przewoźnik zdecydował się na uruchomienie nowych połączeń nad polskie morze. EIC Kaszub pojedzie w relacji Warszawa Zachodnia – Gdynia Główna w czwartek 16 czerwca, podczas gdy w niedzielę 19 czerwca zabierze pasażerów w drogę powrotną. Tego samego dnia z Gdyni w kierunku stolicy wyruszy EIC 5140, który dzień później wróci do Trójmiasta.

Przewoźnik zapowiedział wzmocnienie 110 pociągów 181 wagonami. Dodatkowe miejsca pojawią się w składach wyruszających między innymi ze Szczecina, Wrocławia, Warszawy czy Gdyni, które pojadą do innych dużych miast lub popularnych ośrodków turystycznych, jak np. Giżycko czy Świnoujście. Na podstawie prowadzonych na bieżąco analiz frekwencji, PKP Intercity będzie w miarę możliwości wzmacniać kolejne pociągi dodatkowymi wagonami, gdy zaobserwuje zwiększone zainteresowanie danym połączeniem i tam, gdzie będzie to możliwe – zapewnił operator.

Do długiego weekendu przygotowują się też inni przewoźnicy. Koleje Mazowieckie i Polregio przygotowały dla pasażerów specjalne oferty, dzięki którym będą mogli zwiedzać regiony taniej.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony