Partnerzy serwisu:

Co pokaże Alstom na targach Innotrans?

inf. pras 14.09.2022 2,2k

Co pokaże Alstom na targach Innotrans?
fot. Alstom
Alstom zaprezentuje na największych targach kolejowych w Berlinie m.in. pociąg wodorowy iLint oraz rozwiązania dotyczące cyfryzacji kolei.
Stoisko Alstom na targach InnoTrans 2022 znajduje się w hali 3.2 pod numerem 460. Najważniejszym punktem programu producenta będą ekologiczne rozwiązania w zakresie trakcji, w tym najnowsza technologia ogniw paliwowych Alstom, a także rozwiązania w zakresie wodoru, akumulatorów i ogniw paliwowych dla nowych pociągów. Ponadto zaprezentowane zostaną możliwości ulepszeń istniejących flot pociągów, by były bardziej ekologiczne – podał producent.

Goście Alstom będą mogli także skorzystać z podróży Coradia iLint, pierwszego na świecie pociągu pasażerskiego napędzanego wodorem, który obecnie jest już w komercyjnej eksploatacji w Niemczech. Pociąg będzie kursował dwa razy dziennie kursował z Berlina-Spandau do Berlina-Ostbahnhof.

Na stoisku firmy prezentowane będą również technologie Alstom: Automatic Train Operation (ATO), European Train Control System (ETCS) oraz rozwiązana w zakresie cyberbezpieczeństwa, pozwalające na optymalizację wydajności w czasie rzeczywistym w zakresie sygnalizacji i multimodalności oraz poprawiające komfort podróży dla pasażerów. Ponadto na targach będzie można się zapoznać z rozwiązaniami Alstom dotyczącymi utrzymania, w tym HealthHub i dynamicznym planowaniem utrzymania, które pozwala na ciągłość ruchu flot taboru kolejowego.

Na wystawie zewnętrznej znajdą się m.in. dwupokładowy pociąg regionalny Coradia Stream o dużej pojemności oraz lokomotywa Traxx z opcją ostatniej mili i wyposażona w Europejski System Sterowania Pociągiem (ETCS).

Przez cały czas trwania targów na stoisku Alstom odbędzie się 15 wystąpień #AlstomTalks prezentowanych przez specjalistów, którzy poruszą kluczowe tematy branżowe. Niektóre najważniejsze punkty:
• Dyskusja przy okrągłym stole CSR: Osiągnięcie neutralności węglowej w łańcuchu wartości kolei
• Sprawdzone i w użyciu – doświadczenia Alstom z koleją wodorową
• Wykorzystanie danych w transporcie kolejowym
• Bateria kontra wodór? – Komplementarność, nie konkurencja
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wodór w transporcie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony