Partnerzy serwisu:

Co na targach Trako zaprezentuje PKP Intercity i Pesa?

Michał Szymajda 22.08.2019 10,4k

Co na targach Trako zaprezentuje PKP Intercity i Pesa?
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
Jak co dwa lata na targach Trako solidną reprezentację będzie miało PKP Intercity. Pojawią się nich m.in. nowe i zmodernizowane przez polskich producentów wagony. Wśród nich także przez Grupę Pesa, która pokaże także kilka innych swoich najnowszych produktów.
Podczas targów Trako, które będą odbywały się w Gdańsku od 24 do 27 września, najbardziej oczekiwanym pojazdem, który pokaże PKP Intercity, będzie lokomotywa Griffin. Wyprodukowany w Newagu elektrowóz będzie pierwszym, który zostanie zaprezentowany publicznie. Spółka zamówiła 20 takich lokomotyw, z opcją rozszerzenia zamówienia o 10 kolejnych.

PKP Intercity pokaże także efekty swojego programu taborowego. Zobaczymy więc wagon 174A kompleksowo zmodernizowany (z nowymi wózkami) przez FPS H. Cegielski, a także wagony, którymi zajęła się Grupa Pesa: wagon 111A-20 (bezprzedziałowy drugiej klasy), wagon z przedziałami pierwszej i drugiej klasy (AB), a także wagon 1 klasy, przedziałowy (140A-10). Niestety, pomimo wcześniejszych zapowiedzi na Trako nie zobaczymy jeszcze efektów ciekawego projektu Combi.

Bydgoska Pesa będzie też miała własną ekspozycję. Po raz pierwszy będzie można zobaczyć i wejść do środka najnowszego pojazdu 48We, czyli do pięcioczłonowego Elfa 2, który przeznaczony jest dla województwa wielkopolskiego.

Po raz pierwszy dla szerszej publiczności zaprezentowany też będzie tramwaj Twist, który lada chwila, po zakończeniu kompleksowej, dwuletniej modernizacji torowisk w Gorzowie Wielkopolskim, rozpocznie obsługę linii w tym mieście.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony