Partnerzy serwisu:

Co kolejarze przygotowali na Dzień Dziecka? [aktualizacja]

inf. prasowa MIB, oprac jm. 01.06.2017 1,5k

Co kolejarze przygotowali na Dzień Dziecka? [aktualizacja]
Fot. PR
Jakie oferty specjalne na tegoroczny Dzień Dziecka przygotowały największe spółki kolejowe? 
Dzień Dziecka razem z PKP Intercity – najmłodsi bezpłatnie

Darmowe przejazdy dla dzieci i młodzieży, 30% rabatu przy zakupie biletów dla ich opiekunów oraz moc kolejowych atrakcji na dworcu w Opolu – tak zapowiada się Dzień Dziecka z PKP Intercity.

1 czerwca każda osoba, która urodziła się w 2001 roku i później pojedzie pociągami PKP Intercity za darmo. Oferta „Dzień Dziecka z PKP Intercity” będzie obowiązywać w 2. klasie dowolnego pociągu Express InterCity Premium (EIP), Express InterCity (EIC), InterCity (IC) i Twoich Linii Kolejowych (TLK). Aby z niej skorzystać, wystarczy pobrać w kasie lub u konduktora bezpłatny bilet ze wskazaniem miejsca do siedzenia i zabrać ze sobą dokument stwierdzający wiek dziecka. Należy jednak pamiętać, że dodatkowy bilet na pociągi kategorii EIP (Pendolino) można otrzymać wyłącznie w kasach biletowych, przed rozpoczęciem podróży.

PKP Intercity nie zapominało również o dorosłych. Bezpłatnemu biletowi dla młodych podróżników będzie towarzyszyć 30% rabatu dla ich opiekunów. W ramach stale obowiązującej oferty Bilet Rodzinny, każdy kto podróżuje z dzieckiem do 16. roku życia otrzymuje zniżkę. Z oferty mogą korzystać grupy od 2 do 5 osób. Warto również pamiętać, że dziecko do 4. roku życia podróżuje cały rok bezpłatnie, wystarczy tylko pobrać bilet i pamiętać o zabraniu do pociągu dokumentu potwierdzającego wiek.

Oprócz bezpłatnych przejazdów PKP Intercity przygotowało specjalne wydarzenie. W czwartek, 1 czerwca br. od godz. 9.00 do 14.00 na dworcu w Opolu na młodszych i starszych miłośników kolei czeka moc atrakcji i wrażeń. Od godz. 9.00 do 12.00 będzie można zwiedzić wnętrze pociągu Pendolino, usiąść na fotelu maszynisty, sprawdzić jak wygląda przedział kierownika pociągu, czy zajrzeć do kuchni WARS-u. Dodatkowo, w specjalnie przygotowanej strefie najmłodsi podróżnicy będą mogli wziąć udział w wielu zabawach o tematyce kolejowej.

Dzień Dziecka z Kolejami Mazowieckimi – również przejazdy gratis

Z okazji Dnia Dziecka Koleje Mazowieckie przygotowały niespodziankę dla najmłodszych. W czwartek, 1 czerwca 2017 r. dzieci i młodzież urodzone w 2001 roku i później, będą mogły nieodpłatnie podróżować wszystkimi pociągami uruchamianymi przez Koleje Mazowieckie na podstawie dokumentu stwierdzającego wiek. Dodatkowo ofertę specjalną „Dzień Dziecka z KM” można połączyć z obowiązującą przez cały rok ofertą „Przejazd Rodzinny”. W efekcie dziecko podróżuje bezpłatnie a opiekun taniej – z 35-proc. zniżką.

Dzień dziecka z Fundacją Grupy PKP

Fundacja Grupy PKP z okazji Dnia Dziecka serdecznie zaprasza wszystkie maluchy i starszych, w przedziale wiekowym 6-15 lat, na warsztaty z programowania przy wykorzystaniu interaktywnej makiety ,,Inteligentne Miasto”. Podczas zajęć dzieci poznają, czym są algorytmy, instrukcje warunkowe, pętle, zmienne czy funkcje.

Warsztaty odbędą się 1 czerwca w siedzibie Fundacji (ul. Szczęśliwicka 62, Warszawa) w godzinach 12.00 – 15:00. Zgłoszenia można przesyłać na adres michal.owczarczyk@pkp.pl do dnia 31 maja do godziny 18:00 (Ilość miejsc jest ograniczona).  Dla uczestników przewidziano drobny poczęstunek i upominki 

PolRegio – Kraina Radości w Poznaniu

Pociąg "Kraina Radości" to specjalnie uruchomiony z okazji Dnia Dziecka przejazd dla najmłodszych pasażerów, dla których czas zabawy będzie także lekcją bezpiecznego korzystania ze środków zbiorowego transportu – szczególnie w okresie wakacji. Pracownicy PolRegio wytłumaczą gdzie i jak zgłaszać przejazdy grupowe czy przejazdy osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Powiemy kto, kiedy i gdzie może kupić bilet w najkorzystniejszej ofercie, a funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei przypomną o podstawowych zasadach bezpieczeństwa ruchu na terenie kolejowym.

Termin:
1 czerwca 2017 (czwartek)
godz. 10:00 - 13:00
miejsce: Poznań Gł. (Dworzec Letni)

W ramach programu:
- prezentacja zawodów kolejowych,
- jak korzystać ze środków zbiorowego transportu?
- szereg atrakcji (malowanie twarz​y, konkursy plastyczne​,​ balonowe zwierzątka​)
- kabriolet czy pociąg? Mądry wybór
- ​dobre rady na wakacje: Straż Ochrony Kolei ​ z psem
- pokaz multimedialny "Zobaczyć dźwięk"
- bezpłatny przejazd pociągiem "Kraina Radości" do Obornik Wielkopolskich i z powrotem.

Na pokład pociągu PolRego "Kraina Radości" zaproszeni zostali podopieczni fundacji, stowarzyszeń i placówek integracyjnych. Na wycieczkę przewoźnik zaprasza także pasażerów indywidualnych, od których wymagamy obowiązkowej rezerwacji miejsc: e-mail: rzecznik.poznan@p-r.com.pl, tel 691 994 042 (Liczba miejsc ograniczona!).

Bezpłatne przejazdy ŁKA w Dzień Dziecka

Łódzka Kolej Aglomeracyjna zaprasza wszystkie dzieci wraz z opiekunami do swoich pociągów. Z okazji Dnia Dziecka każde dziecko wraz z pełnoletnim opiekunem ŁKA podróżuje bezpłatnie. Z bezpłatnych przejazdów mogą skorzystać osoby do 18. roku życia. Wiek weryfikowany jest na podstawie dokumentów, takich jak legitymacja szkolna, paszport, dowód osobisty. Wraz z niepełnoletnim bezpłatnie może podróżować jeden pełnoletni opiekun. Oferta obowiązuje 1 czerwca we wszystkich pociągach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Dodatkowo Spółka zaprasza dzieci i młodzież do Centrum Obsługi Pasażerów ŁKA na Dworcu Łódź Fabryczna, gdzie przygotowane zostaną dla nich dodatkowe atrakcje.

PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście  przygotowała ofertę promocyjną „Dzień dziecka z PKP SKM” polegającą na bezpłatnym przejeździe dla dzieci, które nie ukończyły 16. roku życia 1 czerwca 2017 r. w godzinach od 6:00 do 22:00. Młodzież, której wygląd zewnętrzny nie wskazuje jednoznacznie na wiek muszą okazać dokument ze zdjęciem.

Poza tym PKP SKM w Trójmieście udzieliło wsparcia jako partner przy organizacji przez Urząd Miasta w Kościerzynie Kolejowego Dnia Dziecka, który odbędzie się dnia 4 czerwca w Kościerzynie na terenie Muzeum Kolejnictwa. W programie zwiedzanie obiektu, przejazdy drezyną ręczną, wystawa taboru kolejowego różnych Spółek Grupy PKP, liczne atrakcje, gry i zabawy oraz konkursy (dmuchane zjeżdżalnie, kule wodne itp.). Wstęp bezpłatny.

PKP Polskie Linie Kolejowe z okazji Dnia Dziecka organizują lokalne eventy na terenie kraju.

Warszawa
3 czerwca – Dzień Dziecka w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – quizy, konkursy, kolorowanki oraz inne aktywności z zakresu bezpieczeństwa na terenach kolejowych, udział Specjalnego Pociągu Ratownictwa Technicznego z pokazem służb ratownictwa kolejowego i udział samochodu Mobilnego centrum Monitoringu z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei.

Poznań
3 czerwca – możliwość udziału w rajdzie rowerowym w Słupcy

Tarnowskie Góry
2 czerwca - piknik w parku Świerklanieckim w godz. 13:00-21:00

Olsztyn
28 maja – impreza na Lotnisku w Szymanach

Rzeszów
1-2 czerwca – Dzień Dziecka na stacji Jasło

Lublin
10 czerwca – Piknik w Szkole Podstawowej nr 4 w Tarnobrzegu
12-14 czerwca – Piknik w Zespole Szkół w Jadachach

Gdynia
3 czerwca -Piknik Kolejarski w Chojnicach
4 czerwca - Kolejowy Dzień Dziecka w Kościerzynie w godz.: 11:00-17:00

PKP Cargo na Dzień Dziecka przygotowało wiele atrakcji dla dzieci.

Chabówka
1 czerwca – otwarcie bramy Skansenu w Chabówce dla najmłodszych. W programie oprócz fascynujących podróży pociągiem retro do Raby Wyżnej i Mszany Dolnej przygotowano również wiele różnych atrakcji w samych Skansenie. W programie zwiedzanie najciekawszych atrakcji Skansenu, konkursy wiedzy o kolei, gry i zabawy, nagrody dla uczestników, wata cukrowa, malowanie buziek i wiele innych.

Warszawa
3 czerwca – wspólnie ze Stacją Muzeum zaprasza maluchów do świata dawnej kolei, gdzie będzie można poznać historię kolei i zobaczyć jak dawniej podróżowano. Wstęp do Stacji Muzeum w tym dniu będzie bezpłatny. Zwiedzanie muzeum z przewodnikiem odbędzie w godz. 11:00 i 13:00 i potrwa 60 min. Dodatkowo dla zwiedzających zostanie otwarty pociąg pancerny. Ponadto na dzieci czeka wiele innych atrakcji jak konkursy wiedzy o kolei z nagrodami, gry, zabawy, malowanie buziek, wata cukrowa i wiele innych.

Skierniewice
3 czerwca – Dzieci poznają historię starej parowozowni w Skierniewicach, która powstała na trasie byłej Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej. W programie oprócz zwiedzania zabytkowego obiektu i licznych eksponatów, wiele różnych atrakcji, jak gry, zabawy, konkursy z nagrodami, wata cukrowa, malowanie buziek itp.

Najmłodsi pasażerowie Kolei Śląskich 3 czerwca mogą liczyć na cały dzień bezpłatnych przejazdów pociągami. Dodatkowo w Centrum Obsługi Pasażera na dworcu w Katowicach będą mogli m.in. zjeść słodkości, przymierzyć czapkę kolejarza i otrzymać miniplanszę do gry w kolejowe bingo, którą samodzielnie przygotowali dla nich pracownicy przewoźnika. Więcej na ten temat tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony