Partnerzy serwisu:

CMK częściowo jednotorowa po wykolejeniu

Jakub Madrjas 11.01.2023 12,4k

CMK częściowo jednotorowa po wykolejeniu
CMK w okolicach Opoczna fot. PKP Polskie Linie Kolejowe
Po wykolejeniu pociągu technicznego, do którego doszło w poniedziałek, ponad trzydziestokilometrowy odcinek Centralnej Magistrali Kolejowej pozostaje jednotorowy. Część pociągów kierowana jest na objazdy. 
Jak informuje Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK, w poniedziałek, 9 stycznia, ok. godz. 21.30 na Centralnej Magistrali Kolejowej w Pilichowicach dwa wagony ze składu technicznego wypadły z toru. Zdarzenie spowodowało uszkodzenie dwóch rozjazdów i ok. 200 metrów toru.

Od wypadku ruch kolejowy na szlaku Opoczno – Olszamowice jest utrzymany jednym torem. To odległość ok. 32 kilometrów. Powoduje to opóźnienia i konieczność kierowania pociągów na objazdy. Jak informuje Karol Jakubowski, na objazdy przez Koluszki i Częstochowę lub Radom i Kielce skierowano tylko 10 z 80 pociągów kursujących po tym odcinku. – Czasowe zmiany w komunikacji są uzgadniane na bieżąco z przewoźnikiem – informuje.

– Podróżni w pociągach i na peronach są informowani o aktualnej sytuacji, zmianach w komunikacji i ewentualnych opóźnieniach pociągów – zapewnia rzecznik, dodając, że wciąż szczegółowo analizowany jest sposób i czas naprawy uszkodzonego toru.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony