Partnerzy serwisu:

Clip Group wraz z Duisport i PKP Cargo uruchamiają regularny pociąg z Polski do Niemiec

inf. pras. 28.03.2020 53

Clip Group wraz z Duisport i PKP Cargo uruchamiają regularny pociąg z Polski do  Niemiec
Fot. CLIP Group
Clip Group wraz z Duisport i PKP Cargo uruchamia regularny pociąg z Polski do Niemiec przewożący naczepy ciężarowe 3 razy w tygodniu.
W odpowiedzi na rosnące obostrzenia administracyjne w stosunku do międzynarodowego transportu samochodowego oraz wzrastające koszty takiego transportu, w najbliższych dniach Clip Intermodal, Duisport Agency wraz z PKP Cargo S.A. rozpoczną przewozy intermodalne na linii Poznań – Duisburg. Technicznie połączenie będzie gotowe do startu z dniem 01.04.2020, ale zostanie uruchomione w miarę napływania zleceń.

Obecnie zaplanowana częstotliwość połączenia to 3 razy w tygodniu, jednak w przypadku dużego zainteresowania jesteśmy w stanie bardzo szybko zwiększyć ilość połączeń do serwisu codziennego. Zaplanowana kompozycja wagonów pozwoli na przewiezienie nie tylko jednostek intermodalnych, ale również naczep tzw. standardowych z wykorzystaniem systemu CargoBeamer. Czas przejazdu koleją pomiędzy Poznaniem a Duisburgiem wynosi tylko 14 godzin.

Pojemność każdego pociągu to 36 naczep lub kontenerów 45 stopowych, co pozwoli na odciążenie dróg o ponad 10.000 naczep w skali roku i uniknięcie emisji CO2 w ilości około 15.000 t. Dodatkową korzyścią w przewozie intermodalnym jest możliwość załadunku do 26 t towaru na pojedynczą naczepę.  Nie bez znaczenia jest również uniezależnienie się od występujących teraz w transporcie drogowym obostrzeń dotyczących COVID-19.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony