Partnerzy serwisu:

Ciężka lokomotywa sprawdziła nowe wiadukty na CMK

inf. pras. PKP PLK, oprac. ms. 29.11.2019 5k

Ciężka lokomotywa sprawdziła nowe wiadukty na CMK
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Ważąca 116 ton lokomotywa sprawdziła kolejowe wiadukty na szlaku Idzikowice – Opoczno Południe Centralnej Magistrali Kolejowej. To jeden z ostatnich etapów prac przed jazdą nowym torem na zmodernizowanych obiektach w Opocznie i nad obwodnicą miasta. Wiadukty dostosowywane do przejazdu pociągów z prędkością do 250 km/h, co w przyszłości skróci czas podróży z południa Polski do stolicy.
Próby obciążeniowe nowych konstrukcji wiaduktów na szlaku Idzikowice – Opoczno Południe z drugim zmodernizowanym torem miały miejsce 28 listopada (pierwszy tor został oddany w lipcu). Do próbnych obciążeń statycznych służyła 116 tonowa lokomotywa. Wykorzystano specjalistyczny sprzęt do pomiarów konstrukcji przęseł oraz podpór. W grudniu wiadukty przejdą próby dynamiczne, które maja potwierdzić przygotowanie do bezpiecznego ruchu pociągów.

Nowe konstrukcje zbudowano w trzech miejscach w Opocznie: nad ul. Torową; nad linią kolejową nr 25 Łódź Kaliska – Dębica i drogą gruntową; nad ulicą Piotrkowską (w ciągu drogi wojewódzkiej). Czwarty wiadukt jest położony nad obwodnicą Opoczna (droga krajowa nr 12). Dostosowano je do nacisku na oś 22,5 t. W ramach inwestycji przebudowanych zostało również 10 przepustów. W przyszłym roku wzdłuż szlaku Idzikowice – Opoczno Południe rozpocznie się przebudowa drogi technologicznej, niezbędnej do szybkich reakcji służb technicznych.
Według zapewnień PKP PLK, dzięki inwestycji oraz po zabudowie i uruchomieniu systemu ERTMS/GSM-R, pociągi po Centralnej Magistrali Kolejowej będą mogły jechać z docelową prędkością do 250 km/h.

Projekt „Modernizacja 14 szt. obiektów inżynieryjnych wraz z przebudową dróg technologicznych na szlaku Idzikowice - Opoczno Płd.” jest realizowany w ramach projektu „Modernizacja linii kolejowej nr 4 – Centralna Magistrala Kolejowa etap II”. Inwestycja za 45 mln zł jest finansowana ze środków krajowych.

PKP Polskie Linie Kolejowe na Centralnej Magistrali Kolejowej aktualnie prowadzą również modernizację stacji technicznej w Idzikowicach.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony