Partnerzy serwisu:

Ciężarówka znów wjechała pod pociąg. Wykolejenie składu DB w Kołbaskowie [film]

Michał Szymajda 29.07.2021 11,1k

Do bardzo groźnego wypadku doszło w Kołbaskowie pod Szczecinem. Na przejazd kolejowo-drogowy z sygnalizacją świetlną, tuż pod pociąg uruchamiany przez Deutsche Bahn i Polregio, wjechała ciężarówka z gruzem.
Pociąg odjechał ze stacji w Szczecinie Głównym planowo o godzinie 6:03. Skład złożony z trzech sprzęgniętych ze sobą spalinowych zespołów trakcyjnych Stadler GTW zbliżał się do przejazdu w Kołbaskowie przy granicy polsko-niemieckiej, gdy na torach pojawiła się ciężarówka z gruzem na naczepie. Pociąg uderzył w naczepę z impetem około godziny 6:15. Doszło do wykolejenia się wszystkimi osiami pierwszej jednostki trakcyjnej.

W pociągu przebywało około 50 osób. 8 z nich zostało lekko rannych (w tym maszynista pociągu). Wszyscy otrzymali opiekę ambulatoryjną. Jeden ze świadków zdarzenia – rowerzysta będący na pokładzie pociągu 80681, narzekał na bardzo długi czas oczekiwania na pomoc.

Kierujący ciężarówką wjechał na przejazd, gdy paliło się czerwone światło. Jak tłumaczył, oślepiło go słońce i nie zauważył czerwonego światła – powiedziała cytowana przez tvn24.pl młodsza aspirant Katarzyna Leśnicka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Jeden z pasażerów cytowany przez Gazetę Wyborczą narzekał na powolne działanie służb. Z jego wyliczeń wynikało, że Straż pożarna przyjechała na miejsce zdarzenia po 33 minutach, a pierwsza karetka – po 41 minutach.

PLK podała, że sygnalizacja na przejeździe działała prawidłowo. Szlak jest zablokowany.

– Przerwa w ruchu może potrwać do wieczora. Została wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa między Szczecinem Głównym a Tantow. Podróżni w pociągach i na peronach są informowani o aktualnej sytuacji – poinformował zarządca linii kolejowych.

Komunikat PKP PLK

Dzisiaj około godziny 6:30 na przejeździe kolejowo-drogowym wyposażonym w sygnalizację świetlną i dźwiękową, na szlaku Szczecin Gumieńce – Tantow, pod pociąg relacji Szczecin Główny – Tantow z nieznanych przyczyn wjechał samochód ciężarowy. Według wstępnych ustaleń sygnalizacja na przejeździe działała prawidłowo (czerwone światło ostrzega przed nadjeżdżającym pociągiem). W wyniku zdarzenia wykoleił się pierwszy człon pociągu. Nikt nie zginął i nie został ciężko ranny. 7 osobom udzielono pomocy medycznej na miejscu, bez konieczności hospitalizacji.

Na miejscu pracują służby ratownicze i policja. Przyczyny zdarzenia ustali specjalna komisja. Ruch pociągów został wstrzymany. Przerwa w ruchu może potrwać do wieczora. Została wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa między Szczecinem Głównym a Tantow. Podróżni w pociągach i na peronach są informowani o aktualnej sytuacji.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony