Partnerzy serwisu:

Ciężarówka znów „przesunęła” wiadukt na linii 117

Michał Szymajda 01.07.2021 5,8k

Ciężarówka znów „przesunęła” wiadukt na linii 117
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Jak poinformował portal wadowiceonline.pl wiadukt nad jednotorową, zelektryfikowaną linią 117 znów został „przestawiony” przez kierowcę auta ciężarowego. Problem powtarza się notorycznie, skutkując wyboczeniem torów.
Wiadukt znajduje się w miejscowości Klecza Dolna i położony jest nad drogą krajową 52. Dziennikarze z Wadowic zwracają uwagę, że oznakowanie o ograniczeniu przejazdu dla pojazdów o wysokości ponad 3,5 metra rozstawione są na wielu drogach dojazdowych, a informacja znajduje się także na wiadukcie. Pomimo tego bardzo często dochodzi do uderzania naczepami w obiekt. Planów budowy nowego obiektu, z większym prześwitem, do tej pory nie udało się zrealizować, tymczasem doszło do kolejnego, silnego uderzenia w przeprawę. Jednak przy linii 117 trwają obecnie prace, które nie pozwalają na ruch pociągów po wiadukcie. Dlatego PKP Polskie Linie Kolejowe wstrzymują się na razie z interwencją.

– Obecnie, na odcinku Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Wadowice jest zastępcza komunikacja autobusowa, w związku z realizacją zadania inwestycyjnego „Rewitalizacja linii kolejowej nr 117 odc. Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Wadowice – granica województwa” (etap I). Powstałe uszkodzenia na wiadukcie w Kleczy Górnej, obecnie nie stwarzają zagrożenia dla ruchu drogowego. Do czasu otwarcia linii kolejowej dla ruchu pasażerskiego – do 5 listopada br., PLK planują wykonanie prac naprawczych na obiekcie – napisała Dorota Szalacha z biura prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.

Więcej na temat prac, które mają miejsce na linii 117 można znaleźć tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony