Partnerzy serwisu:

Ciech Cargo rozpocznie leasing dwóch lokomotyw Gama z Pesy

inf. pras. Ciech, oprac. ms. 23.11.2022 1,7k

Ciech Cargo rozpocznie leasing dwóch lokomotyw Gama z Pesy
Graf. Pesa
Ciech Cargo podpisała umowę na dzierżawę dwóch lokomotyw Gama z Pesy. Rozbudowa floty to kluczowy element planów rozwojowych przewoźnika, który nieustannie poszukuje nowych pracowników, w szczególności maszynistów.
Obecnie Ciech Cargo realizuje około 90 proc. oferowanych przez siebie usług w ramach Grupy Ciech. Spółka zamierza jednak w kolejnych latach zwiększyć skalę swojej działalności i pozyskiwać więcej zleceń z zewnątrz. Wykorzysta do tego swoje przewagi: doświadczoną kadrę, nowoczesną flotę lokomotyw elektrycznych, a także pełne zaplecze serwisowe dla przeglądów taboru.

– Nowe lokomotywy pozyskane w ramach umowy z Rail Capital Partners to kolejny krok w rozwoju działalności przewozowej Ciech. W 2023 roku, w związku z dywersyfikacją przewozów poza Grupę, chcemy pozyskać kolejne lokomotywy elektryczne z modułem dojazdowym. Co dla nas szczególnie ważne, nowa flota to również komfortowe warunki pracy dla maszynistów, których niezmiennie zachęcamy do podjęcia pracy w Ciech Cargo – stabilnej firmie, oferującej atrakcyjne warunki zatrudnienia – mówi Andrzej Pawłowski, prezes zarządu Ciech Cargo.

Spółka zapewnia zainteresowanym zarówno szkolenia dla osób niemających wcześniej styczności z branżą kolejową, jak i pomaga poszerzać uprawnienia maszynistom pojazdów osobowych. Dodatkowo oferuje także przewozy door-to-door, tzn. zapewnia transport z domu do miejsca postoju lokomotywy i z powrotem, a także wypłaca tzw. świadczenie rozłąkowe za dalekie kursy.

Ciech Cargo zatrudnia około 260 osób. W swoim taborze ma 16 lokomotyw oraz 1500 wagonów. Siedzibą spółki jest Inowrocław. Przedsiębiorstwo świadczy usługi transportu kolejowego w kraju, w zakresie: wynajmu wagonów kolejowych, kolejowych przewozów towarowych, obsługi i utrzymania bocznic, a także naprawy wagonów. W taborze Ciech Cargo znajdują się m.in. nowoczesne lokomotywy elektryczne, takie jak: Bombardier E594 TRAXX, Bombardier E483 Traxx czy Newag E6ACTa „Dragon 2”.

Grupa Ciech to jeden z największych koncernów chemicznych działających w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jest m.in. drugim największym producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Europie, największym dostawcą krzemianów na Starym Kontynencie, a także – wiodącym wytwórcą soli warzonej w Polsce oraz największym polskim producentem środków ochrony roślin.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony