Partnerzy serwisu:

Ciech Cargo: Chcemy mocniej wejść w obszar przewozów kolejowych

inf. pras. oprac. ms. 09.09.2022 1,2k

Ciech Cargo: Chcemy mocniej wejść w obszar przewozów kolejowych
Fot. Grupa Ciech
Ciech Cargo, spółka wchodząca w skład jednej z największych grup chemicznych w Europie Środkowo-Wschodniej, chce zatrudnić maszynistów i rewidentów w całej Polsce, a w Inowrocławiu oraz Janikowie – maszynistów, manewrowych i ustawiaczy. Spółka zamierza zwiększyć skalę działalności i pozyskiwać więcej zleceń z zewnątrz.
Od sierpnia prezesem CIECH Cargo jest Andrzej Pawłowski, bardzo doświadczony menadżer, były wiceprezes PKP Polskich Linii Kolejowych i były członek zarządu CTL.

– Chcemy zwiększyć skalę działania i zdywersyfikować portfolio usług. Nadal będziemy świadczyć najwyższej jakości usługi transportu w ramach Grupy Ciech, ale chcemy też mocniej powalczyć o zlecenia na rynku zewnętrznym. Wykorzystamy do tego swoje przewagi: doświadczoną kadrę, nowoczesną flotę lokomotyw elektrycznych, a także pełne zaplecze serwisowe dla przeglądów taboru. Szukamy pracowników, oferując im elastyczne możliwości zatrudnienia, nowoczesny i komfortowy tabor, szkolenia i szereg dodatków – mówi Andrzej Pawłowski.

W komunikacie spółka zapewnia, że prowadzi szkolenia także dla osób niemających wcześniej styczności z branżą kolejową, pomaga też w poszerzaniu uprawnień dla maszynistów pojazdów osobowych. Pracownikom spółka zapewnia transport z domu do miejsca postoju lokomotywy, wypłaca też tzw. rozłąkowe za dalekie kursy.
Co podkreśla spółka, we własnym zakresie prowadzi też naprawy od P1 do P5, czyli najwyższego poziomu utrzymania taboru. To pozwala na zachowanie bardzo wysokich wskaźników dostępności wagonów – na poziomie ponad 90 proc.

Przewoźnik zatrudnia obecnie około 260 osób, ma 16 lokomotyw oraz 1500 wagonów. Siedzibą spółki jest Inowrocław. W jej taborze znajdują się m.in. nowoczesne lokomotywy elektryczne, takie jak Bombardier E594 TRAXX, Bombardier E483 Traxx czy Newag E6ACTa „Dragon 2”.

Grupa Ciech to jeden z największych koncernów chemicznych działających w regionie Europy Środkowej. Jest m.in. drugim największym producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Europie, największym dostawcą krzemianów na Starym Kontynencie, a także – wiodącym wytwórcą soli warzonej w Polsce oraz największym polskim producentem środków ochrony roślin.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony