Partnerzy serwisu:

Chuligani układali kamienie na torach PKM

inf. pras 30.05.2020 3,7k

Chuligani układali kamienie na torach PKM
Fot. PKM
Chuligani układali kamienie i inne przedmioty na szynach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Taka "zabawa" stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia - także pasażerów pociągów, które na linii PKM jeżdżą z prędkością nawet do 120 km/h - pisze zarządca infrastruktury.
Spółka PKM ku przestrodze opublikowała zdjęcia z tego aktu wandalizmu. Może kiedy zobaczą, jak ich „zabawy” (i oni sami) wyglądają na zdjęciach z naszego monitoringu pojawi się spóźniona refleksja i włączy wyobraźnia? Chcielibyśmy w to wierzyć… Dlatego zdecydowaliśmy się na prewencyjną publikację tych zdjęć na naszym profilu FB, aby wybić z głowy podobne „zabawy” ewentualnym naśladowcom - pisze spółka.

- Zobowiązani jednak jesteśmy także do uświadomienia „bohaterom” naszych zdjęć, że tego typu chuligańskie wybryki od strony prawnej kwalifikowane są jako poważne zagrożenie bezpieczeństwa, które może spowodować katastrofę w ruchu lądowym (naruszenie art. 173 Kodeksu Karnego). Dlatego o zaobserwowanych przez nas w ostatnich dniach zdarzeniach w sąsiedztwie przystanku PKM Gdańsk Jasień, poinformowaliśmy policję i na jej potrzeby zabezpieczyliśmy nagrania z monitoringu - czytamy.

Na całej linii PKM zainstalowanych jest około 300 kamer wysokiej rozdzielczości, dzięki którym - przy współpracy z policją - udało nam się wiele parę razy zidentyfikować sprawców chuligańskich wybryków, doprowadzając do ich złapania i ukarania.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony