Partnerzy serwisu:

Chrzanów: To już koniec fabryki lokomotyw Fablok?

Naszemiasto.pl 21.02.2013 539

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
Komentarze:
2013-02-21 12:30:30 Autor: konduktor
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tak to jest jak się zamawia na zachodzie Pendolino ( gotowy produkt) a nie dba się o rodzime firmy , to takie są następstwa
2013-02-21 12:41:10 Autor: Bankster
---.dynamic.chello.pl
nowym inwestorem chrzanowskiej fabryki lokomotyw Fablok jest polska firma z siedzibą na Cyprze - Folmes Holding Capital.
Czytac sie tego nie chce, i żal ,że po 89 roku, nikomu nie przyszło do głowy, wprowadzic uregulowania prawne, które na Zachodzie w tym zgniłym kapitalizmie juz funkcjonowały.Tam , gdzie sa pieniądze,są i przekrety, nieterminowe regulowanie wzajemnych zobowiązan, nie tylko w relacjach pracodawca pracownik,kontrachent, Urząd podatkowy ,ZUS,itd, ale pan Wałęsa wypoczywający co roku zimą w Miamii i jemu podobni, byli zainteresowani nie wprowadzaniu i utrzymaniu pokoju społecznego, ale tez,swoistego braku porządku prawnego , prawa włascicielskiego, gdyz tylko w tych warunkach , nowa klasa społeczna mogła bez obaw i zadnych przeszkód swobodnie sie uwłaszczyc bez dzielenia się z 38000000 Polaków.Im ciemniej pod latarnia , tym lepiej dla nic, nikt nie wie kiedy i ile zdefraudują...To takie typowe i... polskie, nie tylko ze względu naChrzanów .Tak jest w całej Polsce, a prokuratura w kraju ..jakby w letargu..Licze jednak,ze kiedys sie obudzą, bo do przejęcia , w ramach tkzw.prywatyzacji nie zostało juz wiele.Sprawa jest prosta.Gdyby Polska była krajem praworządnym, na pewno wypłaciła by ,ZALEGŁE PENSJE pracownikom FABLOKU, mając za podstawe chcocby majątek firmy jako zastaw, w tym maszyny i urządzenia, wszystkie budowle z infrastruktura.Poczekac 3 miesiące, wezwac dłuznika do spłaty pod rygorem, sprzedazy jego majątku,licytacja- ,. reszta , o ile oczywiście zostanie ,oddac na konto własciciela,zalegającego z wynagrodzeniem za prace ludziom.Ale taki system prawny, musi jeszcze długo sie rodzic..Spróbujcie nie zapłacic jednej lub dwóch rat bankowi...czekajcie na efekty..Zobaczycie.Co innego nasz system społeczny , który jest bardzoooooo słaby. Pozdrawiam wszystkich jeszcze pracowników Fablok-u
2013-02-21 12:47:15 Autor: R. W. O.
---.dynamic.chello.pl
Ten zakład ma tyle lat, ile porozbiorowa Polska. Jakbyśmy wracali do punktu wyjścia.
2013-02-21 13:04:53 Autor: aaa
---.play-internet.pl
Pan MAJCHEREK zrobi to samo co z ZNTK Poznan i nic na to nieporadzicie!
2013-02-21 13:25:07 Autor: Ślusarz
---.abaks.pl
I kolejny przykład na niszczenie Polski. Nasi przodkowie potrafili zbudować fabrykę, potrafili zaprojektować lokomotywy, potrafili je budować a POLSKIE Koleje Państwowe wykorzystywać ten tabor. A dziś Polsce nic nie wolno produkować, budować czy posiadać. Więcej do powiedzenia w Polsce ma niemiecka kanclerz niż my, Polacy. Dzięki ci Tusku
2013-02-21 13:31:32 Autor: SP9
---.30.122.176.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Granuluję w Polsce jest potrzebne coraz więcej bezrobotnych i złodziei sklepowych aby aparat państwowy pod kierownictwem Tuska mógł się wykazywać skutecznością karania i wspomagania bezrobotnych !! Sejm polski rozpatruje problemy Grockiej , urzędnicy sejmowi przyznają sobie nagrody za wybitne osiągnięcia w tworzeniu pokrętnego prawa w wysokość 60tysiecy . Czy ten wybitny sejm nie widzi związku że każda śrubka zrobiona w kraju to zajecie , praca dla obywateli i podatek na nagrody !!!!!!!
2013-02-21 13:44:59 Autor: iwan
---.quest-net.pl
Wg Wikipedii (http://pl.wikipedia.org/wiki/Fablok#Od_1991), to Fablok został sprywatyzowany w 1995 roku, a od 2003 właścicielem byli... pracownicy (opieram się na nazwie tej firmy po prostu). To wyglądałoby na to, że oni sami siebie tak urządzili. Albo po prosty historia zmian właścicielskich jest dużo bardziej skomplikowana (nie są opisane warunki, na których połączono Fablok z Bumar-Fablok).
2013-02-21 13:58:23 Autor: BRT
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
A co właściwie się stało z ZNTK Poznań? Przecież oni chyba jako jedyni w Polsce wykonywali porządnie naprawy lokomotyw SU 45, więc co się z nimi stało?
2013-02-21 14:05:19 Autor: bil
---.232.140.131.rudna-net.pl
Im szybciej pracownicy wezmą sprawy w swoje ręce tym szybciej odzyskaja wynagrodzenia - jedynie upadłość jest dla nas ostatnią szansą. Doświadczenie kolegów z ZNTK Poznań powinno wszystkich nauczyć że nie można wierzyć obietnicom bez pokrycia - a obiecane 20 mln zł Majcherek nigdy nie miał i miał nie będzie. Pracownicy z ZNTK wiedzą to najlepiej. Nie mozemy popełnic tego samego błędu.
2013-02-21 15:02:06 Autor: ziom
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Bankster


Ciekawe czy Wałesa pluskałby sie na Florydzie jakby nie solidarnisc , stac go było ze zwykłej emeryturki. wątpie
2013-02-21 15:03:52 Autor: ziom
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
byłoby
2013-02-21 15:10:24 Autor: Kolejarz z USA.
---.hsd1.il.comcast.net
W Polsce liczba kościołów jest wprost proporcjonalna do ilości matołów.

Liczba matołów jest wprost proporcjonalna do ilości zarządzających firmami.

Jak można pracować, chodzić do pracy, w której nie płacą?, tego nie mogę pojąc!.
W USA wyplata następuje przeważnie co tydzień, bądź co dwa tygodnie. Ktoś kto nie zapłaci podlega karze Departamentu Pracy. (zawieszenie licencji, wzrost podatku, etc.) Pracownik prędzej czy później, zawsze odzyska pieniądze z nawiązką za czas pracy. Nawet ktoś kto nielegalnie pracuje, musi otrzymać wypłatę. Oszustwo na rzecz turysty, emigranta jest karane podwójnie. Ale mądry pracownik po tygodniu odejdzie, od takiego pracodawcy. Straci tylko tygodniówkę, która później odzyska. Jak można w Polsce pracować, nie mając wypłat przez kilka miesięcy. Po co ludzie pracują w takich firmach?. Czy to przyzwyczajenie do firm, nawet tych złych?. Czy ludzie nie chcą się przeszkalać, i iść do innej pracy.

Do póki ludzie nie naucza pracodawców w Polsce, ze nie płacąc pozostanie sam w firmie. Do tego czasu będą oszukiwać pracowników.

POLSKA REPUBLIKA BANANOWA.
2013-02-21 15:40:30 Autor: Kolejarz z USA.
---.tmodns.net
Zapomnialem dopisac.

LOT na poklad zabiera 225 pasazerow. Dwa loty dziennie, New York I Chicago, to blisko 164 tysiace pasazerow w roku. Polowa z tego to ludzie, ktorzy po za swoim zawodem znajda szybko prace w USA. Czesc z nich zrobi szkolenia w roznych dziedzinach. Podnoszac swoje klasyfikacje zawodowe jak i zarobki. Dlaczego te matoly trzymaja sie kurczowo firmy bankruta?.
2013-02-21 15:48:21 Autor: SP9
---.30.77.216.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Ameryka to taka globalna prostytutka która tylko korzyść widzi w każdym i sprzeda każdego i wykorzysta każdego, mieszanka kultur i ludzi , szumowin . W Ameryce jak nie masz pieniędzy a jesteś chory to zdychasz na ulicy , to nie jest wzór do naśladowania. Nasz narodowy problem to ciągłe zniewolenie pierwszy to komunizm zgładził inteligencje , wyniósł na piedestał dezerterów od pługa naczelne z Wałęsą i pseudo elitę solidarności , produktem ubocznym socjalizmu to pracownicy SB ,UB ludzkie gnidy i zakłamani towarzysze PZPR sługusy CCCP . Zachodnia polityka po roku 89 to uzależnienie gospodarcze , bez fizycznego niszczenia , gnębienia Polaków , perfidia polega na tym ,że Polaczków można zmusić do niewolniczej pracy za 1100zł miesięcznie rękoma innych Polaczków którzy są teraz na wikcie z EU . Nasza kultura to miejsce w którym się urodziliśmy , nasi dziadowie i rodzice . Jeśli jest się podrzutkiem lub niema się rodziny można zmieniać miejsce zamieszkania , wizja polski bez polaku zostanie rząd i urzędnicy na zasiłkach z UE .
2013-02-21 15:56:35 Autor: GFM
---.warszawa.vectranet.pl
W odpowiedzi na post Kolejarz z USA.:
"Zapomnialem dopisac.

LOT na poklad zabiera 225 pasazerow. Dwa loty dziennie, New York I Chicago, to blisko 164 tysiace pasazerow w roku. Polowa z tego to ludzie, ktorzy po za swoim zawodem znajda szybko prace w USA. Czesc z nich zrobi szkolenia w roznych dziedzinach. Podnoszac swoje klasyfikacje zawodowe jak i zarobki. Dlaczego te matoly trzymaja sie kurczowo firmy bankruta?."
Już zapomniałeś ile czekałeś na wizę? I ile zachodu Cię ona
kosztowała? Nie każdy ma konsulat za następnym skrzyżowaniem.

A co do proporcji między kościołami a matołami to wygląda to tak:
Ilość domów bożych (bo nie koniecznie kościołów) jest wprost
proporcjonalna do ilości matołów, którzy za to płacą.
Więc ciut za bardzo spłyciłeś swoją teorię w poprzednim poście.

A teraz rozejrzyj się po świecie tym szerokim i powiedz uczciwie
czy Polska ma ten współczynnik jakiś niezmiernie wysoki.

A jeśli teorię rozszerzymy o komitety partyjne jedynej słusznej
w danym kraju partii, to wyniki będą jeszcze ciekawsze.
2013-02-21 16:22:13 Autor: aaa
---.play-internet.pl
Co sie stało z ZNTK poznan:
-Pan majcherek doprowadzil zntk do ruiny
-Wyprzedał w cenach złomu maszyny
-pracownicy do dzis nie dostali wypłat
-ostatnio sprzedał cała hale( oficjalnie zntk sprzedalo ja firmie SIGMA TABOR za grosze a potan ta sprzedała ja za normalna cene firmie ze slaska
Gdyby pracownicy potrafili doprowadzic do upadku to otrzymali by wynagrodzenie z GFSP a tak niemaja nawet tego
2013-02-21 16:40:50 Autor: Kolejarz z USA.
---.hsd1.il.comcast.net
@GFM
A teraz rozejrzyj się po świecie tym szerokim i powiedz uczciwie czy Polska ma ten współczynnik jakiś niezmiernie wysoki.

Polska ma obecnie jak media donoszą blisko 14% bezrobocia. Szczególnie ludzie młodzi, wykształceni pozostają bez pracy. A to ważny czynnik w rozwoju gospodarki. Przede wszystkim Polska jest dziś najdroższym krajem, znanych mi w stosunku wyplata, utrzymanie. Po prostu w Polsce zarabia większość społeczeństwa na tyle by przeżyć. W USA bezrobocie to +- 8%, i ono zawsze było, jest i będzie w granicach +- 6%. Bo Afroamerykanie i rożnej maści lenie, mają lepiej na bezrobociu jak w pracy. W USA jest potężnie rozbudowany Socjal, większy jak w innych krajach. Przez to budżet rządu jest zadłużony. Ale to Obama problem i jego piesków, z czego będą żyć pracownicy socjalni. Nie Firm, i nie Korporacji w USA, bo one pracują normalnie i przynoszą stale dochód. Sam Microsoft i Apple maja większa wartość, jak cały budżet rządu.

Co do wiz, chyba nigdy łatwiej o wizę nie było do USA jak dziś. Dziś otrzymują wszyscy uczciwi, krętacze w których widać kłamstwo, odpadają od okienka z mety. Kłamstwo u Konsula równa się z dożywotnią dysklasyfikacja. Z moich informacji, i tych widocznych, mało dziś osób stoi za wizami, gdyż przed laty większość pozałatwiała wizy (Promesy) 10 letnie. Tak, ze przez 10 lat nie musza się kręcić pod konsulatami za nową wizą. Moja większość rodziny w Polsce, ma wizy 10 letnie w paszportach. Nawet zmiana paszportu nie wymaga ponownej wizy,. Wystarczy przy sobie mieć stary paszport z wizą i nowy bez wizy. Ktoś kto utracił wizę 10 letnia, błyskawicznie otrzyma nową, o ile nie miał żadnych wykroczeń w USA. Ja rzeczywiście miałem wyjątkowy problem z wizą, bo ja nie starałem się o wizę turystyczna, tylko o wizę małżeńską, i faktycznie czekałem ponad rok. I warto było czekać.

Jak w/w wymieniłem. Polacy są bardzo zdolnym narodem i docenianym w USA. Większość po przylocie, podłapuje byle prace i idzie na różne często bezpłatne, bądź mało płatne, szkolenia, kursy, nauki języka, doszkalając się, często zmieniając swoją profesje na inną. 10% - 15% idzie do różnych szkół. Dziś do szkoły w USA może iść nawet 100 latek. Nikt mu nie zabroni pochodzić te 8 kwartałów i zrobić jakiś typ College (szkoły średniej). W większych miastach jak Chicago, Waszyngton czy New York działa na rynku ponad 100 rożnego rodzaju szkól polskich, łącznie z matura polską, można taką szkołę zrobić.. A dzięki tym szkołom można wizę przedłużać w nieskończoność. Znam i znałem wielu Polaków nawet w wieku 40-50 lat idących do różnych typów szkół. Dlatego mnie ciekawi ten polski element w kraju, tak kurczowo trzymający się jednego pracodawcy. I to pracodawcy gołego, bez pieniędzy.

Dziś pracować w USA, a latać sobie do Polski, to mniej więcej czas przejazdu pociągiem TLK z Krakowa do Poznania. No i oczywiście wymiar portfela inny.
2013-02-21 17:45:14 Autor: Rekin
---.dynamic.chello.pl
Bardzo smutna historia.
500 tysięcy to przecież grosze wobec wartości samego majątku trwałego Fabloku.
Tak kończy się kraj w którym do władzy dopuszczono głupich jak but, bogatych cwaniaków.
2013-02-21 18:15:48 Autor: adi
---.static.chello.pl
Bez różnych.Chrzanów Chrzanowa ale miasto straci na tym
2013-02-21 18:16:41 Autor: aser
---.static.chello.pl
Niestety głupich jak but od lewej strony zarzadców
2013-02-22 10:06:19 Autor: polaczek
---.play-internet.pl
Jak można dopuścić żeby inwestorem był podmiot zarejestrowany na cyprze?
grubymi nićmi szyte - w celu doprowadzenia do ruiny polskiego przemysłu z branży kolejnictwa bo opłaca się utopić kilka milionów żeby potem zgarnąć kilka miliardów - proste
2013-02-22 10:30:37 Autor: GFM
---.warszawa.vectranet.pl
W odpowiedzi na post Kolejarz z USA.:
"@GFM
A teraz rozejrzyj się po świecie tym szerokim i powiedz uczciwie czy Polska ma ten współczynnik jakiś niezmiernie wysoki.

Polska ma obecnie jak media donoszą blisko 14% bezrobocia. Szczególnie ludzie młodzi, wykształceni pozostają bez pracy. A to ważny czynnik w rozwoju gospodarki. Przede wszystkim Polska jest dziś najdroższym krajem, znanych mi w stosunku wyplata, utrzymanie. Po prostu w Polsce zarabia większość społeczeństwa na tyle by przeżyć. W USA bezrobocie to +- 8%, i ono zawsze było, jest i będzie w granicach +- 6%. Bo Afroamerykanie i rożnej maści lenie, mają lepiej na bezrobociu jak w pracy. W USA jest potężnie rozbudowany Socjal, większy jak w innych krajach. Przez to budżet rządu jest zadłużony. Ale to Obama problem i jego piesków, z czego będą żyć pracownicy socjalni. Nie Firm, i nie Korporacji w USA, bo one pracują normalnie i przynoszą stale dochód. Sam Microsoft i Apple maja większa wartość, jak cały budżet rządu.

Co do wiz, chyba nigdy łatwiej o wizę nie było do USA jak dziś. Dziś otrzymują wszyscy uczciwi, krętacze w których widać kłamstwo, odpadają od okienka z mety. Kłamstwo u Konsula równa się z dożywotnią dysklasyfikacja. Z moich informacji, i tych widocznych, mało dziś osób stoi za wizami, gdyż przed laty większość pozałatwiała wizy (Promesy) 10 letnie. Tak, ze przez 10 lat nie musza się kręcić pod konsulatami za nową wizą. Moja większość rodziny w Polsce, ma wizy 10 letnie w paszportach. Nawet zmiana paszportu nie wymaga ponownej wizy,. Wystarczy przy sobie mieć stary paszport z wizą i nowy bez wizy. Ktoś kto utracił wizę 10 letnia, błyskawicznie otrzyma nową, o ile nie miał żadnych wykroczeń w USA. Ja rzeczywiście miałem wyjątkowy problem z wizą, bo ja nie starałem się o wizę turystyczna, tylko o wizę małżeńską, i faktycznie czekałem ponad rok. I warto było czekać.

Jak w/w wymieniłem. Polacy są bardzo zdolnym narodem i docenianym w USA. Większość po przylocie, podłapuje byle prace i idzie na różne często bezpłatne, bądź mało płatne, szkolenia, kursy, nauki języka, doszkalając się, często zmieniając swoją profesje na inną. 10% - 15% idzie do różnych szkół. Dziś do szkoły w USA może iść nawet 100 latek. Nikt mu nie zabroni pochodzić te 8 kwartałów i zrobić jakiś typ College (szkoły średniej). W większych miastach jak Chicago, Waszyngton czy New York działa na rynku ponad 100 rożnego rodzaju szkól polskich, łącznie z matura polską, można taką szkołę zrobić.. A dzięki tym szkołom można wizę przedłużać w nieskończoność. Znam i znałem wielu Polaków nawet w wieku 40-50 lat idących do różnych typów szkół. Dlatego mnie ciekawi ten polski element w kraju, tak kurczowo trzymający się jednego pracodawcy. I to pracodawcy gołego, bez pieniędzy.

Dziś pracować w USA, a latać sobie do Polski, to mniej więcej czas przejazdu pociągiem TLK z Krakowa do Poznania. No i oczywiście wymiar portfela inny."
Widzę, że sedna nie załapałeś.
Ty jesteś z Krakowa i konsulat miałeś na miejscu (znaczy w Krakowie).
Oni są z Chrzanowa, a tam konsulatu nie ma.
A każdy przejazd kosztuje.
Poza tym to co najważniejsze: bariera językowa to raz
i te ciągłe kombinacje z wizą.
Nie każdy to ogarnia.
Miałem tu jeszcze sporo napisać, ale to raczej nie jest właściwe miejsce
na takie dysputy.
Jeśli masz chęć na dłuższą wymianę poglądów to pisz na adres:
grzegorzmital@tlen.pl
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony