Partnerzy serwisu:

Chraniuk: Rośnie liczba i zadowolenie pasażerów PKP Intercity

Łukasz Malinowski/ Jakub Dybalski 26.09.2019 1,7k

Ostatnie wakacje były wyjątkowo udane dla PKP Intercity – pobite zostały kolejne rekordy liczby przewiezionych pasażerów. Jak podkreśla Marek Chraniuk, prezes zarządu PKP Intercity, rośnie także zadowolenie podróżnych z jakości usług oferowanych przez przewoźnika.
Rekordowym miesiącem sezonu letniego ponownie okazał się sierpień – wówczas z usług PKP Intercity skorzystało niemal 5,1 mln osób. W sierpniu padł też rekord dzienny przewiezionych pasażerów. W kończącą długi weekend niedzielę, 18 sierpnia pociągami przewoźnika podróżowało aż 212 tysięcy osób.

– Pasażerowie wracają na kolej, ale co istotne, stale poprawia się także wskaźnik satysfakcji klienta, który w ostatnim czasie wzrósł z 66% do 70%. Mamy więcej pasażerów, którzy są coraz bardziej zadowoleni z komfortu podróży naszymi pociągami. Nie spoczywamy jednak na laurach, stale się rozwijamy, co potwierdza konsekwentnie realizowana strategia taborowa – podkreśla Marek Chraniuk, prezes zarządu PKP Intercity.

Prezes zwraca uwagę także na to, że kolejnych pasażerów mogą przyciągnąć nowości jakie zaplanowano w związku z rozkładem jazdy na nowy rok. – Pojawi się pierwsze w historii naszej spółki połączenie z Łodzi na stołeczne lotnisko im. F. Chopina. To będzie pilotaż, który pozwoli nam sprawdzić jak pasażerowie zareagują na tę ofertę. Wracamy także na krótszą trasę z Warszawy do Lublina, gdzie pociągi pojadą w czasie 2 h i 10 min – myślę, że to będzie już bardzo dogodny czas dla osób poruszających się na tej trasie – dodaje Chraniuk.

Szczegółowe informacje o zmianach w rozkładzie jazdy 2019/2020 przedstawiliśmy TUTAJ. Więcej informacji o połączeniu na lotnisko Chopina TUTAJ.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Trako
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony