Partnerzy serwisu:

Chorzów Batory w ofercie Bilet Taniomiastowy [aktualizacja]

Jakub Madrjas 02.01.2019 235

Chorzów Batory w ofercie Bilet Taniomiastowy [aktualizacja]
Fot. ilustracyjnefot. Daniel Kuczob, SM42.pl
Zgodnie z zapowiedziami, od tygodnia ze stacji Chorzów Batory można odjechać pociągami PKP Intercity. To pilotaż, którego wyniki będą istotne dla przyszłości połączeń. Przewoźnik od 1 stycznia dodał stację do oferty Bilet Taniomiastowy.
Zatrzymania w Chorzowie to ważna sprawa dla mieszkańców – w lutym tego roku społecznicy z grupy inicjatywnej „Chcemy postojów PKP Intercity w Chorzowie Batorym” zawnioskowali do PKP Intercity o zatrzymanie kilku pociągów. Przewoźnik przychylił się do tego wniosku

Od zmiany rozkładu jazdy (9 grudnia) rzeczywiście na stacji Chorzów Batory zatrzymuje się kilka pociągów dziennie, którymi można dojechać do Warszawy, Wrocławia, Radomia czy Kołobrzegu. Niestety, jak zauważyli społecznicy z Chorzowa, z powodu nieobjęcia stacji ofertą "Bilet Taniomiastowy" podróż jest o 1/3 droższa niż z Katowic czy Zabrza. To ważne nie tylko dlatego, że nie zachęca do skorzystania z nowej oferty. – Podróżni są sprytni i odkryją, że tańszy bilet mogą kupić z Katowic czy z Zabrza, ale wsiadać będą nadal w Chorzowie Batorym – tłumaczą "Rynkowi Kolejowemu" społecznicy, martwiąc się, że pogorszy to oficjalny wynik pilotażu, bo sprzedaż biletów z nowej stacji jest sztucznie zaniżona.

Drugą niepokojącą społeczników sprawą jest rozdzielenie postojów pomiędzy stacje Miasto i Batory w sposób taki, że jedne pociągi zatrzymują się wyłącznie na jednej stacji, a kolejne tylko na stacji drugiej. Zdaniem społeczników, lepiej byłoby skoncentrować ofertę wyłącznie na węzłowej stacji Chorzów Batory.

Na szczęście PKP Intercity wydaje się częściowo zgadzać z opinią swoich pasażerów. – PKP Intercity wkrótce wdroży Bilet Taniomiastowy dla stacji Chorzów Batory. Będzie obowiązywał dla relacji: Chorzów Batory – Wrocław Główny i w przeciwnym kierunku, tj. Wrocław Główny – Chorzów Batory, Chorzów Batory – Oława i w przeciwnym kierunku oraz Chorzów Batory – Brzeg i również w odwrotnym kierunku – zapowiada rzeczniczka przewoźnika Agnieszka Serbeńska. Jak dodaje, cena w ofercie BT to 32,90 zł dla relacji Chorzów Batory – Wrocław – Chorzów Batory i stacji pośrednich.

Aktualizacja: Stacja wprowadzona do oferty

Od 1 stycznia obowiązuje nowy cennik oferty Bilet Taniomiastowy. Zgodnie z zapowiedzią przewoźnika, znalazł się w nim Chorzów Batory, w relacjach do stacji Brzeg, Oława i Wrocław (Główny, Mikołajów i Nadodrze). 


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony