Partnerzy serwisu:

PKP Intercity: Chcemy utrzymać ofertę SparNight w EN Chopin

Kasper Fiszer 04.10.2017 4,7k

PKP Intercity: Chcemy utrzymać ofertę SparNight w EN Chopin
Kuszetka na stacji Zebrzydowicefot. Mariuszjbie, lic. GFDL
Na razie nie wiemy, ile po zmianie rozkładu jazdy będzie kosztować przejazd „Chopinem” w relacji krajowej. PKP Intercity zapewnia natomiast, że zamierza utrzymać promocyjne taryfy SparNight. Pomimo zmiany kategorii z TLK na EN, nie ulegnie zmianie standard obsługujących międzynarodowe połączenie nocne wagonów, które wystawiane są przez różne zarządy kolejowe.
Przed kilkoma dniami informowaliśmy, że zmiana kategorii (z Twoje Linie Kolejowe na EuroNight) i trasy międzynarodowego pociągu nocnego „Chopin” (przypomnijmy, że od grudnia będzie on kierowany przez Zebrzydowice, Brzeszcze-Jawiszowice i Kraków, a nie przez Zebrzydowice, Tychy i Katowice) istotnie wpłynie na koszt przejazdu w relacjach krajowych. Bilet na nocny kurs z Warszawy do Zebrzydowic najprawdopodobniej zdrożeje mniej więcej dwukrotnie, bo będzie wydawany według taryfy EIC. W ofercie pozostaną natomiast promocyjne ceny na bilety międzynarodowe.

PKP IC: porównywanie cen promocyjnych jest niewymierne

– Planujemy utrzymanie oferty biletów promocyjnych SparDay/SparNight – potwierdza Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity. W jej ramach w przedsprzedaży można kupić bilet do Pragi czy Budapesztu już za 19 euro, a do Wiednia – za 29 euro. Po zmianie cennika krajowego może się więc zdarzyć, że najtańsze bilety międzynarodowe będą sporo tańsze od tych wydanych na o wiele krótszy odcinek krajowy według taryfy regularnej. Należy się bowiem spodziewać, że przejazd z Warszawy do Zebrzydowic będzie kosztował ok. 140 zł.

– Warto podkreślić, że porównywanie promocyjnych cen biletów międzynarodowych z cenami bazowymi biletów krajowych nie jest wymierne. Na odcinku krajowym również posiadamy ceny promocyjne, np. w ramach ofert Super Promo czy Wcześniej – Taniej – przypomina przedstawicielka przewoźnika. Na razie nie są jednak znane szczegóły cennika krajowego, który wejdzie w życie wraz z grudniową zmianą rozkładu jazdy.

„Chopin” już dziś spełnia standardy kategorii EIC

– Obecnie jesteśmy w trakcie opracowywania cen relacyjnych na nowy rozkład jazdy, dlatego poinformujemy o nich w odpowiednim czasie – powiedziała nam jedynie Agnieszka Serbeńska. Zapewnia przy tym, że przejazd „Chopinem” z Zebrzydowic do Warszawy nie będzie droższy niż pociągami kategorii EIC kierowanymi krótszą trasą przez Katowice. – Należy pamiętać, że cena relacyjna nie jest związana z trasą przejazdu, więc pozostaje niezmienna bez względu na to, czy pociąg będzie jechał przez Katowice, czy przez Kraków – tłumaczy.

Wiemy natomiast, że zmiana kategorii z TLK na EuroNight (EN) nie będzie skutkować podniesieniem standardu obsługujących nocny kurs wagonów. – Już obecnie w zestawieniu pociągu „Chopin” kursują wagony standardu EIC – stwierdza bowiem rzecznik prasowy PKP Intercity. – Zostanie on również utrzymany w ramach przyszłego rozkładu jazdy – zapewnia. Spółka nie odniosła się natomiast do naszego pytania, czy wzorem innych pociągów objętych taryfą EIC do składu włączony zostanie wagon restauracyjny.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony