Partnerzy serwisu:

Chojnice chcą lepszej regionalnej kolei. Będą rozmawiać z PKM

Michał Szymajda 20.12.2019 4,3k

Chojnice chcą lepszej regionalnej kolei. Będą rozmawiać z PKM
Stacja kolejowa w ChojnicachFot. Michał Szymajda
Samorządowcy, społecznicy i posłowie i senatorowie wsparli „Pakt na rzecz rozwoju chojnickiej kolei”. Jednym z postulatów jest wzmocnienie komunikacji miasta z Trójmiastem.
Pod paktem podpisał się senator Stanisław Lamczyk, wicemarszałek województwa pomorskiego Leszek Bonna, władze gminy, miasta i powiatu chojnickiego, oraz przedstawiciele związków zawodowych i chojnickiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei. Inicjatorem Paktu jest burmistrz Chojnic Arseniusz Finster.

– Węzeł chojnicki jest bardzo istotny, potrzebuje więcej połączeń i to jest krok do tego, żeby dalej się rozwijał. Myślę, że dla nas, jako stowarzyszenia, to jest ważne, żeby nasze działania zostały dostrzeżone. Przez podpisanie tego paktu mamy lepsze kontakty z samorządowcami, z politykami – powiedział Damian Otta z Chojnickiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei, cytowany przez Radio Weekend.

Jednym z postulatów paktu jest modernizacja i przebudowa chojnickiego dworca, który miałby stać się lokalnym centrum przesiadkowym z prawdziwego zdarzenia (funkcjonuje tu także dworzec autobusowy). Sygnatariusze Paktu chcą wspólnie działać na rzecz opracowania koncepcji elektryfikacji chojnickiego węzła kolejowego oraz polepszenia komunikacji kolejowej „zwłaszcza z Trójmiastem”. W tym celu Chojnice chcą rozmawiać z Pomorską Koleją Metropolitalną. Istotne jest również opracowanie wspólnej zintegrowanej taryfy i odbudowa potencjału chojnickiego szkolnictwa kolejowego.

Do przystąpienia do porozumienia mają zostać także zaproszone sąsiednie miejscowości: Brusy, Czersk, Konarzyny i Człuchów.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony