Partnerzy serwisu:

Chmielów Zagumnie wejdzie do rozkładu jazdy w październiku

lk, Rynek Kolejowy 20.09.2016 290

Chmielów Zagumnie wejdzie do rozkładu jazdy w październiku
fot. Piotr Kłos CC BY-SA 4.0
Nowy przystanek kolejowy Chmielów Zagumnie w Nowej Dębie od prawie trzech miesięcy stoi bezczynnie. Pociągi będą się tam zatrzymywać od października. 
PKP Polskie Linie Kolejowe SA wybudowały nowy przystanek w Chmielowie na wniosek władz samorządowych. Przystanek został zgłoszony do bazy od 12 czerwca jednak od tego czasu nie zatrzymał się tam żaden pociąg. Jak informuje PLK, przewoźnicy nie zgłosili formalnie chęci korzystania z peronu. Zarządca infrastruktury wystąpił oficjalnie w tej sprawie do Przewozów Regionalnych w Rzeszowie.

W tej sprawie interweniował również burmistrz Nowej Dęby, który wysłał prośbę o wyznaczenie postoju pociągów na przystanku. 12 września za pośrednictwem urzędu marszałkowskiego pismo to dotarło do Przewozów Regionalnych, które rozpoczęły "szybko" procedurę. Przystanek zostanie uwzględniony w październikowej korekcie rozkładu jazdy. 

– Dzięki szybkiemu wdrożeniu przez nasz oddział w Rzeszowie odpowiednich procedur na nowym przystanku pociągi będą się zatrzymywały już od 16 października br. Pasażerowie korzystający z naszych usług będą mogli kupować bilety w korzystnej cenowo taryfie podkarpackiej – poinformował Michał Stilger z Przewozów Regionalnych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony