Partnerzy serwisu:

Chiny: Bombardier dostarczy kolejne składy KDP

Roman Czubiński 26.12.2018 2k

arrow
arrow
Chiny: Bombardier dostarczy kolejne składy KDP
fot. Bombardier
Chiny: Bombardier dostarczy kolejne składy KDP
Chiny: Bombardier dostarczy kolejne składy KDP
Chińska spółka joint venture Bombardiera pozyskała swój drugi w tym roku kontrakt na budowę pociągów dużej prędkości. Państwowy przewoźnik kolejowy zamówił 18 elektrycznych zespołów trakcyjnych składających się łącznie z 168 członów. Koncern chwali się rosnącą aktywnością na rynku chińskim.
Zawarty przez Bombardier Sifang (Qingdao) Transportation ontrakt z China Railway Corporation (CRC) przewiduje dostawę łącznie 18 jednostek CR400AF – 15 w wersji ośmioczłonowej i 3 w szesnastoczłonowej. Jego wartość to ok. 3,1 miliarda juanów (w przeliczeniu – 453 milionów dolarów lub 399 mln euro). Maksymalna prędkość obu wariantów będzie wynosiła 350 km/h. Poprzednie zamówienie obejmowało po 5 zespołów w wersji krótszej i dłuższej. Producent otrzymał je we wrześniu bieżącego roku.

– Otrzymaliśmy drugie zamówienie w zaledwie trzy miesiące po pierwszym. Pokazuje to, jak szybko rozwija się chiński rynek kolei dużych prędkości. Świadczy to także o zaufaniu, jakie CRC pokłada w naszych pojazdach. Jesteśmy przekonani, że nasza zdolność do spełniania wymagań odbiorców pod względem jakości, terminowości i kosztów w połączeniu z naszą koncentracją na utrzymanie pozycji na konkurencyjnym rynku chińskim okazała się kluczem do sukcesu – komentuje prezes Bombardier Transportation China Jianwei Zhang.

Bombardier Sifang Transportation to założona w 1998 r. spółka joint venture z 50-procentowym udziałem Bombardiera. Partnerem kanadyjskiego koncernu jest CRRC Sifang Locomotive&Rolling Stock. Dziś jest jedną z sześciu spółek Bombardiera w takiej formule na rynku chińskim. Przedsiębiorstwo zatrudnia 3800 pracowników, a jego obiekty zajmują ponad 70 hektarów powierzchni. Działalność BST obejmuje pełen łańcuch wartości, od projektowania pojazdów szynowych poprzez ich produkcję do utrzymania i serwisu posprzedażowego. W ofercie firmy znajdują się jednopoziomowe i piętrowe wagony pasażerskie oraz ezt, zarówno dużych prędkości, jak i przeznaczone do ruchu podmiejskiego. BST dostarczyło jak dotąd ponad 4 tysiące jednostek taborowych, kupowanych przez przewoźników również poza granicami Chin.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony