Partnerzy serwisu:

Chiński gigant CRRC otwiera własny oddział leasingowy

Michał Szymajda 05.05.2019 2,2k

Chiński gigant CRRC otwiera własny oddział leasingowy
fot. CRRC
Chińskie firmy są bardzo zainteresowane sprzedażą swoich produktów poza Azją. M.in. w tym celu największy producent taboru na świecie – CRRC – powołał spółkę, która zajmie się organizowaniem kredytów na zakup produkowanego przez siebie taboru.
O tym, że chińskie firmy infrastrukturalne i transportowe są coraz aktywniejsze na całym świecie, zwłaszcza tam, gdzie można budować kolejowo-morski łańcuch logistyczny, nie trzeba już nikogo przekonywać. Świadczy o tym ich zainteresowanie rynkiem chorwackim, inwestycjami w Serbii, czy zakup portu w greckim Pierusie.

Klienci dla towarów i inwestycji chińskich mają jednak problem ze znalezieniem narzędzi finansowych do realizacji inwestycji, w czym ma pomóc nowa spółka, CRRC Financial Leasing Co Ltd. Powstała w celu ułatwienia operacji finansowych z CRRC. Służyć ma głównie sprzedaży taboru, ale też skłonieniu zainteresowanych państw do korzystania z inwestycji w ramach Inicjatywy Pasa i Szlaku. Z pewnością nowy podmiot pojawi się w Malezji, gdzie do budowanej z chińczykami linii KDP trzeba będzie wyprodukować także tabor.

CRRC Financial Leasing chce być aktywna także w Europie. Pierwsze sukcesu już tu ma: po sprzedaży zespołów trakcyjnych do Macedonii i ezt dla Leo Express (są w fazie produkcji) chiński gigant zyskał także niewielki kontrakt na produkcję lokomotyw manewrowych dla Deutsche Bahn.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony