Partnerzy serwisu:

Chiński Bizon na torze VUZ Velim

Jakub Madrjas 19.03.2021 63

arrow
arrow
Chiński Bizon na torze VUZ Velim
Fot. VUZ Velim
Chiński Bizon na torze VUZ Velim
Chiński Bizon na torze VUZ Velim
Chiński Bizon na torze VUZ Velim
Na czeskim torze doświadczalnym VUZ Velim zameldowała się już chińska lokomotywa hybrydowa Bizon, zbudowana dla węgierskiej spółki Kolei Austriackich. 
Jak poinformował obsługujący tor instytut badawczy Výzkumný Ústav Železniční, lokomotywa przyjechała na tor w środę, 17 marca. Będzie tu przechodzić testy niezbędne do uzyskania dopuszczenia do ruchu.

Należący do Kolei Austriackich OBB węgierski przewoźnik Rail Cargo Hungaria wybrał chińskiego producenta CRRC Zhunzhou Locomotive na dostawcę czterech elektrowozów do prowadzenia ciężkich pociągów towarowych i lokomotyw manewrowych w 2019 roku. Umowa z Chińczykami jest bardzo atrakcyjna, zakłada m.in. pełne, czteroletnie utrzymanie pojazdów, w czasie których sprzęt będzie formalnie przez RCH leasingowany. 

Transport do Europy odbył się w grudniu. Według planów, testy zakończą się w maju. Następnym krokiem będzie eksploatacja nadzorowana. Docelowo, Rail Cargo Hungaria chce użytkować Bizony na Węgrzech oraz w Chorwacji, Serbii, Rumunii, Macedonii, Grecji i Bułgarii.

Bizon wyposażony jest w superkondesatory, które umożliwią ruch na końcowych odcinkach tras pozbawionych sieci trakcyjnej (last mile). Ładowanie superkondesatorów będzie możliwe zarówno na postoju, jak i podczas jazdy.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony