Partnerzy serwisu:

Chińska spółka CRRC dostarczy lokomotywy do Iranu

Łukasz Kuś 17.08.2016 236

Chińska spółka CRRC dostarczy lokomotywy do Iranu
fot. CRRC
Irańska spółka Rail Pardaz kupi 30 lokomotyw spalinowych wyprodukowanych przez chińską firmę CRRC Ziyang. To pierwsze zamówienie na lokomotywy w Iranie zdobyte przez Chińczyków od czasu zniesienia embarga handlowego na ten kraj.
Irańczycy zamówili 15 pasażerskich lokomotyw z napędem dieslowskim o mocy 3 MW i maksymalnej prędkości eksploatacyjnej 160 km/h oraz 15 lokomotyw towarowych o mocy 2,43 MW i prędkości maksymalnej 100 km/h. Lokomotywy mają być dostarczone w 2018 r.

Irański kontrakt to pierwsze zamówienie eksportowe na pasażerskie lokomotywy CRRC Ziyang, które zaprojektowano w 1999 r. i od tego czasu są wykorzystywane w regularnym ruchu pociągów pasażerskich w Chinach. Umowa podpisana 9 sierpnia to także pierwsze irańskie zamówienie importowe na lokomotywy od czasu zniesienia embarga handlowego nałożonego na ten kraj przez Radę Bezpieczeństwa ONZ w 2006 r. Poprzednie chińskie lokomotywy dotarły do Iranu w 2008 r.

Iran modernizuje swoją sieć kolejową, która będzie jedną z odnóg Nowego Jedwabnego Szlaku. Pierwszy pociąg intermodalny z Chin do Iranu wyruszył w styczniu 2016 r. o czym pisaliśmy na Rynku Kolejowym tutaj.

CRRC to największy producent taboru kolejowego na świecie, który zatrudnia 175.700 osób. Chińska firma zdobywa coraz więcej zamówień eksportowych, czego przykładem jest wygrany w marcu prestiżowy przetarg na dostawę 400 pociągów dla kolei miejskie „L” w Chicago o czym pisał portal www.transport-publiczny.pl.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony