Partnerzy serwisu:

Chińczycy szybko zwiększają eksport taboru

Łukasz Kuś 07.09.2016 264

Chińczycy szybko zwiększają eksport taboru
fot. CRRC
Chiński producent taboru kolejowego CRRC pozyskała ponad dwa razy więcej zamówień eksportowych w pierwszej połowie 2016 r. w porównaniu z ubiegłym rokiem.
Zamówienia zagraniczne CRRC Corporation wyniosły 2,24 mld dol. w pierwszej połowie 2016 r. to o 126% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W tym czasie przychody chińskiej spółki z eksportu wzrosły o 2.04% a przychody ogółem o 1,04%.

Niedawno chiński koncern zdobył duże zamówienie na dostawę lokomotyw dla Iranu o czym pisaliśmy na Rynku Kolejowym tutaj. CRRC zaprezentowała także nowy model zespołu trakcyjnego dla kolei dużych prędkości.

CRRC stwierdziła w raporcie kwartalnym, że w 2016 r. napotkała na „bezprecedensowe wyzwania” takie jak spowolnienie w światowej gospodarce i spadek zamówień na rynku chińskim. Z tego powodu ten największy na świecie producent taboru kolejowej stara się zwiększyć obecność na rynkach eksportowych.

CRRC to państwowa chińska spółka, która powstała w 2015 r. z połączenia koncernów China CNR Corporation i CSR Corporation. CRRC zatrudnia 175 tys. pracowników.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony