Partnerzy serwisu:

Chełm – Kowel: Znaczne ograniczenie oferty

Kasper Fiszer 11.04.2018 4,3k

Chełm – Kowel: Znaczne ograniczenie oferty
Pociąg z Ukrainy na stacji Chełmfot. Phil Richards CC BY-SA 2.0
Już 12 kwietnia nie zostanie uruchomiona jedna z dwóch par pociągów regionalnych przekraczających granicę polsko-ukraińską w Dorohusku. Na wniosek Kolei Ukraińskich wprowadzone zostały bowiem cięcia we wspólnej ofercie UZ i PKP Intercity. W związku z zawieszeniem kursu popołudniowego do Zdołbunowa wydłużona zostanie relacja pociągu wyjeżdżającego z Chełma późnym rankiem.
Zaledwie 10 kwietnia informowaliśmy o problemach z punktualnością międzynarodowych kursów Kowel – Chełm – Kowel, tymczasem już 12 kwietnia część z nich nie wyjedzie w trasę. Jak poinformowały bowiem na swojej stronie internetowej Koleje Ukraińskie (Ukrzaliznycia, UZ), zaplanowana została istotna zmiana rozkładu jazdy połączeń przekraczających granicę na przejściu Dorohusk – Jagodzin (Jagodyn). Ograniczone zostały terminy kursowania wszystkich pociągów regionalnych obsługiwanych jednostkami Pesa 630M.

Druga para będzie uruchamiana w letnie weekendy

I tak poranny kurs ze Zdołbunowa do Chełma (nr 751) nie będzie realizowany od 24 do 28 kwietnia i od 19 do 23 maja. W tych samych terminach nie będzie kursować także przedpołudniowy pociąg powrotny Chełm – Kowel (nr 754). Najpoważniejsze zmiany dotyczą jednak drugiej, popołudniowej pary kursów.

Pociąg nr 753 relacji Kowel – Chełm wyjedzie bowiem w trasę 11 kwietnia po raz ostatni przed sezonem wakacyjnym. Jego kursowanie zostanie wznowione 23 czerwca, ale nowy rozkład jazdy zakłada odjazdy jedynie w soboty i w niedziele do 3 września. Sobotnio-niedzielnym pociągiem sezonowym stanie się też kurs nr 752 Chełm – Zdołbunów wyjeżdżający ze swojej stacji początkowej o 17:35.

Nocny pociąg Warszawa – Kijów będzie kursował bez zmian

W dniach, w których nie będzie kursować wieczorny pociąg na Ukrainę, wydłużona zostanie relacja przedpołudniowego kursu w stronę Kowla (odjazd z Chełma o 10:55). Dotrze on aż do Zdołbunowa, dokąd dojedzie o 18:54 czasu ukraińskiego. Postoje pośrednie zaplanowano – podobnie jak w przypadku zawieszanego dziś kursu wieczornego – w Kowlu, Kiwercach i Równem.

Bez zmian funkcjonować będzie natomiast nocny pociąg dalekobieżny Kijów Express łączący stolice Polski i Ukrainy. Z Warszawy Zachodniej wciąż będzie on wyjeżdżał o 17:35, by dotrzeć do głównego dworca w Kijowie o 11:02 dnia następnego. W drogę powrotną wyruszy o 18:30 (przyjazd do Warszawy Zachodniej zaplanowano na 10:54). Na ukraińskim odcinku trasy nie wyznaczono ani jednego postoju handlowego.

O ograniczenie rozkładu jazdy wnioskowała UZ

Polski przewoźnik nie informuje szczegółowo o przyczynach wprowadzenia ograniczeń, nie odpowiedział także na nasze pytania o frekwencję podróżnych. – Zmiana rozkładu jazdy nastąpiła na wniosek naszego partnera – powiedziała nam jedynie Marta Ziemska z Biura Prasowego PKP Intercity. Pierwszy pociąg korzystający z szerokotorowej linii nr 63 uruchomiony został w czerwcu 2017 r. W marcu tego roku wprowadzono natomiast duże udogodnienie dla podróżnych: możliwość zakupu biletu za pośrednictwem strony internetowej UZ.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony