Partnerzy serwisu:

Chcą przystanku Konin Wschód

Jakub Madrjas 11.06.2018 1,3k

Chcą przystanku Konin Wschód
Fot. Flyz1, GFDL
Grupa mieszkańców Konina proponuje budowę przystanku kolejowego Konin Wschód, przy ulicy Okólnej. Jeśli powstanie, to na pewno nie w ramach obecnych prac nad linią E20.
- Od lat w Koninie istnieje problem niemożność skorzystania z transportu kolejowego osiedli położonych na wschód od głównej stacji Konin. Dotyczy to głównie osiedla V, Niesłusz, Morzysław, Glinka, Zatorze, po likwidacji pociągów pasażerskich na linii kazimierskiej (LK388) i zaprzestania obsługi przystanku Konin Niesłusz. Utrudniło to dość poważnie
dostępność kolei pasażerskiej w mieście, zwłaszcza w jego wschodniej części - czytamy w petycji.

Autorzy chcą ujęcia w projekcie modernizacji linii kolejowej nr 3 i budowy przystanku osobowego Konin Wschód, w okolicach ulicy Okólnej, w miejscu obecnego przejazdu kolejowego kategorii A. - Ułatwi on dojazdy do pracy, szkoły zarówno
w Poznaniu, w Kutnie, jak i samym Koninie. Między stacjami Konin a Kutno kursuje 8 par pociągów spółki Koleje Wielkopolskie. Obecnie mieszkańcy w/w osiedli a także studenci PWSZ i uczniowie w/w szkół nie mogą z nich korzystać, gdyż muszą dojechać do głównej stacji, korzystając z własnego samochodu, bądź uciążliwej komunikacji miejskiej, co przyczynia się do zmniejszenia atrakcyjności podróży koleją, zakorkowania miasta i zwiększenia smogu - argumentują.

Jak piszą, budowa dwóch jednokrawędziowych peronów przybliży transport kolejowy dla osiedla V, Niesłusz, Morzysław, Glinka oraz Zatorze dla mieszkańców, pracowników, studentów. Jak powszechnie wiadomo, od 15 lipca 2018 roku rozpoczyna się 2 etap modernizacji LCS Konin na odcinku Konin - Koło. Jest to idealny czas na przygotowanie projektowe inwestycji oraz budowę 2 peronów przy ulicy Okólnej, które umożliwią dojazdy do pracy i szkół a także Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, mieszczącej się zarówno na V osiedlu, jak i na Morzysławiu - podsumowują autorzy.

Zbigniew Wolny z zespołu prasowego PKP PLK przypomina w odpowiedzi, że projekt modernizacji linii kolejowej pomiędzy Sochaczewem a Swarzędzem został zgodniony ze wszystkimi stronami i nie przewiduje budowy dodatkowego przystanku w Koninie. - Jeśli do zarządcy infrastruktury zostanie skierowany wniosek ze strony samorządowej, który będzie zawierał uzasadnienie jego budowy, wtedy podjęta zostanie decyzja w sprawie współpracy przy inwestycji - pozostawia nadzieję przedstawiciel PKP PLK.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony