Partnerzy serwisu:

CFL Cargo kupuje lokomotywy Bombardier Traxx MS. Wjadą do Polski?

inf. pras 26.11.2020 2,4k

CFL Cargo kupuje lokomotywy Bombardier Traxx MS. Wjadą do Polski?
fot. Bombardier
Bombardier Transportation podpisał z firmą CFL Cargo z siedzibą w Luksemburgu umowę na dostawę 10 lokomotyw Bombardier Traxx MS z dopuszczeniem m.in. na polską sieć.
Jak poinformował "Rynek Kolejowy" Bombardier, nowe lokomotywy mają umożliwić przewozy transgraniczne z Europy Środkowej do Francji. Lokomotywy będą dopuszczone do eksploatacji w Luksemburgu, Niemczech, Polsce, Austrii, Belgii i Francji. Część z 10 nowych lokomotyw dla CFL Cargo zostanie wyposażona w silnik spalinowy typu Last Mile, dzięki któremu lokomotywa Traxx może być eksploatowana na liniach niezelektryfikowanych oraz terminalach.

– Bardzo nas cieszy, że jesteśmy pierwszym operatorem kolejowym, który poszerza swoją ofertę o rozwiązanie przeznaczone transportowe przeznaczone dla europejskiego korytarza wchód – zachód. Nowe lokomotywy wielosystemowe Traxx pozwolą nam przekraczać liczne granice tak bezproblemowo, jak to jest w przypadku transportu drogowego, a dzięki temu zapewnić naszym klientom konkurencyjne rozwiązanie transportowe, które przyczynia się do osiągnięcia celu European New Green Deal, nowego zielonego ładu dla Europy, polegającego na zwiększeniu udziału przewozów kolejowych w transporcie europejskim do 30 procent do 2030 roku” – powiedział Laurence Zenner, Dyrektor Generalny CFL Cargo. cytowany w komunikacie.

– Wspólnie z naszym klientem, firmą CFL Cargo, jesteśmy dumni, że możemy zaoferować innowacyjne rozwiązanie otwierające nowe możliwości biznesowe klientom z branży transportu kolejowego. Nasza lokomotywa Traxx MS to najnowocześniejsza lokomotywa w Europie i cieszymy się, że będziemy mieć swój udział w rozwoju europejskiego korytarza towarowego wschód – zachód – dodał Peter Ammann, szef jednostki Global Business Development Locomotives w Bombardier Transportation.

Aktualnie, w 20 krajach eksploatowanych jest ponad 2000 lokomotyw Traxx, które pokonują łącznie ponad 300 mln km rocznie. CFL Cargo działa już w sześciu krajach w Europie, specjalizując się w ruchu międzynarodowym i transgranicznym. Wraz ze swoją siostrzaną spółką CFL Multimodal, operator kieruje swoją ofertę do rynku zarówno konwencjonalnego jak i intermodalnego, umożliwiając bezproblemowe połączenie kolejowe Luksemburga z najważniejszymi portami i ośrodkami gospodarczymi w Europie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony