Partnerzy serwisu:

Ceramiczny Express – pociąg specjalny Kolei Dolnośląskich

inf. pras. 17.08.2018 2,3k

Ceramiczny Express – pociąg specjalny Kolei Dolnośląskich
Fot. KD
24. Bolesławieckie Święto Ceramiki odbędzie się w dniach 15-19 sierpnia. Koleje Dolnośląskie są partnerem tego wydarzenia. W sobotę 18 sierpnia regionalny przewoźnik organizuje przejazd specjalny ze stacji Wrocław Główny do Bolesławca.
Pociąg specjalny odjedzie o godz. 9.00 ze stacji Wrocław Główny i będzie zatrzymywał się na stacjach: Wrocław Muchobór, Nowy Dwór, Żerniki, Leśnica oraz w Legnicy. Planowany przyjazd do stacji Bolesławiec o godz. 10.08. Planowany powrót godz. 18.40. Przejazd jest bezpłatny. Obchodzone co roku Święto Ceramiki to wyraz uznania dla bolesławieckiej tradycji ceramicznej. Podczas wydarzenia organizatorzy przygotowali dla odwiedzających wiele atrakcji. Goście będą mieli możliwość odwiedzić wystawę rzeźb ceramicznych, podziwiać budowę pieca, a także wziąć udział w animacjach ceramicznych, w tym w toczeniu na kołach garncarskich. Wieczorami zaplanowane zostały koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej: Lombard, Poparzeni Kawą Trzy oraz Sound’N’Grace

– Bardzo się cieszę, że zorganizowaliśmy specjalny pociąg Kolei Dolnośląskich na to wydarzenie. Bolesławieckie Święto Ceramiki to wydarzenie niezwykłe, z bogatym programem i wieloma atrakcjami. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Wrocławia i okolic do skorzystania z tego połączenia i udziału w Święcie Ceramiki – mówi Cezary Przybylski, marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Podczas przejazdu odbędzie się także zbiórka publiczna na rzecz Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „KLEKUSIOWO” w Tomaszowie Bolesławieckim. Działalność ośrodka polega przede wszystkim na leczeniu oraz rehabilitacji poszkodowanych zwierząt, w celu wypuszczenia ich do środowiska naturalnego.

– Koleje Dolnośląskie jako regionalny przewoźnik angażuje się w ważne wydarzenia organizowane na Dolnym Śląsku. Z myślą o Dolnoślązakach przygotowaliśmy pociąg specjalny, w którym malarki z Artystycznej Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego urozmaicą podróż malując chętne osoby unikatowymi stemplami służącymi do malowania ceramiki bolesławieckiej. Zachęcam do wspólnej podróży z KD – dodaje Cezary Pacamaj, wiceprezes Kolei Dolnośląskich.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony