Partnerzy serwisu:

Cennik PKP PLK od grudnia 2019 będzie taki sam jak obecnie

inf. pras. UTK 20.03.2019 12

Cennik PKP PLK od grudnia 2019 będzie taki sam jak obecnie
Fot. Rynek Kolejowy
PKP PLK poinformowały prezesa UTK, że w kolejnym rozkładzie jazdy pociągów 2019/2020 będą stosować stawki jednostkowe opłat za korzystanie z infrastruktury kolejowej obowiązujące w rozkładzie jazdy pociągów 2018/2019.
Możliwość zastosowania cennika obowiązującego w poprzednim rozkładzie jazdy pociągów wynika z art. 33 ust. 22 ustawy o transporcie kolejowym. Zgodnie z tym przepisem zarządca może podjąć decyzję o rezygnacji z opracowania projektu cennika albo jego części. W takim przypadku stosowany jest cennik, który obowiązywał w poprzednim rocznym rozkładzie jazdy pociągów. Zarządca ma jedynie obowiązek poinformowania prezesa UTK o swojej decyzji oraz aktualizacji regulaminu sieci w zakresie cennika.

Zarządca narodowej sieci kolejowej zaktualizował regulamin sieci na rozkład jazdy pociągów 2019/2020 w zakresie cennika, jako zmianę nr 2 Regulaminu sieci z 11 marca 2019 r. Aktualna treść regulaminu sieci oraz informacja o zmianie została opublikowana na stronie PKP PLK.

Prezes UTK analizuje wprowadzone przez PKP PLK zmiany w regulaminie sieci dotyczące systemu opłat za dostęp do infrastruktury oraz ich konsekwencje ekonomiczne dla zarządcy i funkcjonowania rynku kolejowego w rozkładzie jazdy pociągów 2019/2020.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony