Partnerzy serwisu:

Cegielski może dostarczać wagony dla DB

Michał Szymajda 26.07.2016 370

Cegielski może dostarczać wagony dla DB
Jeden z wagonów dostarczonych w grudniu 2015 do PKP IntercityFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Poznański Cegielski, po otrzymaniu zlecenia na modernizację 20 EN57 od Polskiego Taboru Szynowego, stara się rozszerzyć możliwości zbytu swoich pojazdów. Tym razem na sprawdzony już produkt – wagony pasażerskie mogące rozwijać prędkość do 200 km/h.
– Właśnie zakończyliśmy proces kwalifikacji certyfikowanego dostawcy na rzecz Deutsche Bahn AG w obszarze nowych wagonów pasażerskich. Z tym dokumentem może starać się o udział w przetargach organizowanych przez DB. W przyszłości chcielibyśmy brać udział w przetargach za naszą zachodnią granicą – mówi Katarzyna Raducha, kierownik działu handlu i marketingu.

Na razie DB nie organizuje przetargu na dostawy nowych wagonów, ale część taboru wagonowego Niemców będzie podlegać wymianie na nowy w następnych latach. Jak duże będą zamówienia, na razie nie wiadomo. DB, podobnie jak SNCF chce jednak ograniczać liczbę wagonów na rzecz elektrycznych i spalinowych zespołów trakcyjnych.

Nowe wagony mogące rozwijać prędkość 200 km/h Cegielski dostarczył już PKP Intercity z końcem 2015 roku, gdzie są oceniane pozytywne (można je zobaczyć tutaj). Można je zobaczyć głównie na trasie Warszawa – Poznań – Szczecin w składach pociągów EIC. Wkrótce PKP Intercity ogłosi postępowanie na dostawę 50 nowych wagonów i modernizację 400. Nie ma wątpliwości, że poznański FPS weźmie udział w tych postępowaniach.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony