Partnerzy serwisu:

Cegielski jedynym chętnym do modernizacji 90 wagonów PKP IC

Michał Szymajda 19.08.2020 434

Cegielski jedynym chętnym do modernizacji 90 wagonów PKP IC
Wnętrze wagonu 174AFot. ms, rynek-kolejowy
Wyłącznie FPS – H. Cegielski złożył ofertę w przetargu na modernizację 90 wagonów dla PKP Intercity. Kwota, jakiej oczekuje FPS jest jednak wyższa od tej, którą chce zapłacić przewoźnik.
Przetarg na modernizację wagonów typów 111A i 141A dla PKP Intercity rozpisano w połowie grudnia 2019 roku a ofert w spodziewano się już miesiąc później. Terminy były zmieniane na początku z uwagi na prośby potencjalnych wykonawców, a później przez koronawirus. Ostatecznie dopiero w połowie sierpnia 2020 dowiedzieliśmy się, że wyłącznie poznański Cegielski chce podjąć się modernizacji. Za przebudowę 90 wagonów chce otrzymać 515,7 mln złotych, przy budżecie zamawiającego określonym na ten cel w kwocie 424,5 mln złotych brutto. Jeśli PKP Intercity będzie chciało wagony zmodernizować – musi do nich dołożyć.

Założeniem tego programu modernizacji jest kompleksowy remont wagonów najstarszych typów 111A oraz 141A i przebudowa ich do standardu 174A. Takie wagony, także po przebudowie w Cegielskim, jeżdżą już w barwach przewoźnika. Przypomnijmy więc tylko, że chodzi o pozostawienie we wnętrzu przedziałów, które jednak staną się 6 osobowe. Wymienione będą także nowe, ciche wózki wagonów, pojawi się klimatyzacja i system informacji pasażerskiej. 

Więcej o tym przetargu piszemy tutaj
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony