Partnerzy serwisu:

ČD Cargo kupiło pięć Vectronów

Jakub Madrjas 14.04.2016 479

ČD Cargo kupiło pięć Vectronów
Fot. CD Cargo
ČD Cargo podpisało umowę z Siemensem na zakup pięciu wielosystemowych lokomotyw Vectron. Postępowanie w tej sprawie trwało wiele miesięcy.
Lokomotywy mają zostać dostarczone jeszcze w tym roku. Mają obsługiwać głównie połączenia segmentu automotive ze Słowacją i Niemcami. - Odnowienie floty jest konieczne, jeśli chcemy utrzymać nasz udział w rynku i pozycję jednego z najważniejszych przewoźników europejskich - powiedział prezes ČD Cargo Ivan Bednárik.

Do zakupu lokomotyw wielosystemowych przewoźnik ČD Cargo przystąpił we wrześniu 2015 roku, po latach zapowiedzi. Postępowanie obejmowało zakup pięciu elektrowozów trójsystemowych (z opcją na kolejne trzy), w formie negocjacji z ogłoszeniem. Więcej na jego temat pisaliśmy tutaj. Elektrowozy mają zostać dostarczone jeszcze w tym roku.

Lokomotywy mają mieć dopuszczenia do ruchu najpierw w krajach Grupy Wyszehradzkiej, Niemczech, Austrii i Rumunii, w dalszej kolejności oczekiwane są dopuszczenia do ruchu, kolejno, w Chorwacji, Słowenii i Niderlandach (te dopuszczenia mogą być uzyskiwane już po dostawie). Maksymalnie 28 miesięcy po podpisaniu umowy ČDC mogą dodać także wymóg dopuszczenia do ruchu w Belgii i Włoszech. 

Rozmowę z prezesem ČD Cargo Ivanem Bednárikiem będzie można przeczytać w kolejnym numerze miesięcznika "Rynek Kolejowy". Zapraszamy do prenumeraty!
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony